Rajčata jsou učinnými spojenci na cestě za vysněnou pletí. Poradí si i s akné a vráskami

Fotografie: Depositphotos

Rajčata nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidskou pokožku. Stačí je aplikovat na postižená místa na těle, ta budou záhy opět lesklá a pružná.

Rajčata většina lidí považuje za pouhou ingredienci do pokrmů, ovšem jedná se také o účinné přírodní léčivo, které nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Nemusíte je přitom nutně jen pojídat, neboť vám mohou pomoci i při přímé aplikaci na pokožku. Jak uvádí lékařka Cynthia Cobb, povrchová aplikace rajčat je velmi rozšířenou radou, ač není přímo vědecky podložená. Některé vlastnosti rajčat však naznačují, že se takto skutečně můžete zbavit nepříjemných příznaků, jako je akné, vrásky a stařecké skvrny.

Rajčata můžete aplikovat přímo na pokožku

Rajčata v sobě skrývají bohaté množství vitamínu C a antioxidantů, jež dle doktora Atli Arnarsona podporují zdraví pokožky a pomáhají jí regenerovat. Pokud je tedy aplikujete přímo na místa, kde se vám objevily vrásky, akné nebo stařecké skvrny, mohou vám pomoci se nevzhledných příznaků zbavit. Stačí si připravit stoprocentní rajčatovou šťávu – tu můžete zakoupit již hotovou, nebo ji jednoduše udělat u sebe doma s použitím bio rajčat.

Jakmile budete mít připravená rajčata, začněte si šťávu roztírat na postižená místa na svém těle.  Doktorka Cobb zmiňuje, že pokud chcete takovou léčivou kúru vyzkoušet, nechte ji působit alespoň 20 minut a poté se důkladně opláchněte. Již po prvním použití si budete moci všimnout pozitivních změn, vaše pokožka bude mnohem hebčí. Pro získání maximálního účinku je samozřejmě dobré provádět tuto metodu pravidelně.

Blahodárné aktivní látky v banánových slupkách jsou klíčem k dosažení vysněné pleti

Pomůže i jogurt a správná strava

Rajčatová šťáva pomáhá pokožku rovněž hydratovat a chrání ji před nebezpečnými problémy, jako je suchost nebo podráždění, uvádí Healthline. Ještě lépe pak může fungovat v kombinaci s ovesnými vločkami nebo jogurtem, který taktéž nabízí řadu benefitů v podobě jogurtové pleťové masky, jak jsme na Zdravém Stravování již uváděli. Samotná rajčata můžete samozřejmě zařadit také do svého jídelníčku, což vám zajistí řadu dalších zdravotních přínosů. Podporují zejména krevní oběh a zdraví trávicího traktu, uvádí odbornice na výživu Adda Bjarnadottir.

Fotografie: Pixabay

Dalším zásadním faktorem pro udržení zdravé a krásné pokožky je stravování, radí doktor Atli Arnarson. Pokud budete jíst nezdravé potraviny, zejména zpracované výrobky, může se to negativně projevit na vašem těle právě ve formě příznaků, jako je akné, stařecké skvrny, vrásky, vyrážka a zarudnutí. Pokuste se proto jíst zdravěji, a to zejména z důrazem na příjem ovoce a zeleniny, libových bílkovin, ořechů a semen a zdravých tuků.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]