Netradiční způsob boje proti celulitidě. Vyzkoušejte jablečnou masáž

Fotografie: Freepik

Kterou z žen netrápí celulitida? Dokonce i ty nejvysportovanější modelky ji mají a k tomu, aby měly dokonalá těla na obálkách časopisů, je také zapotřebí práce retuše. Není tedy za co se stydět, ale přesto to neznamená, že je potřeba se s nevzhlednými ďolíčky na stehnech smířit.

S celulitidou se dá bojovat řadou cest. Úplně se jí nikdy asi nezbavíte, ale výsledky vás mohou příjemně překvapit. Co takhle zkusit tuhle novou metodu s jablky?

Zdroj účinných látek

Není potřeba jablka konzumovat, ale využijete je k příjemné masáži, která vám pomůže pomerančovou kůži eliminovat. Jablečná šťáva obsahuje hodně vitamínu C, který stimuluje produkci kolagenu a působí jako antioxidant, a také pěknou dávku vitamínů B, které pokožku hojí a podporují její regeneraci a tvorbu nových kožních buněk. K tomu přidejte ještě peptidy, jež odstraňují toxiny a odvádějí přebytečnou vodu, a máte skvělého pomocníka v boji s celulitidou.

Jak si udělat jablečnou masáž?

Budete potřebovat jen dvě středně velká jablka. Jablka nejprve spařte vroucí vodou, aby se uvolnily jejích šťávy a poté je překrojte na polovinu. Překrojenou hranou nyní jablko přikládejte na problematická místa a provádějte jemnou masáž krouživými pohyby.

Fotografie: Pixabay

Sledujte, zda se z jablka uvolňuje šťáva a zapracovávejte ji do pokožky. Jakmile je šťáva již uvolněna, jablko opět skrojte a pokračuje v masáži, dokud nevyužijete celé jablko. Stejně postupuje i na druhé noze.

Změny už po prvním použití

Pokožku poté opláchněte vodou a natřete zpevňujícím krémem. U při prvním použít můžete v zrcadle zaznamenat změny. Kůže bude vyhlazená, hebká a celulitida bude méně viditelná.

Pokud takto budete postupovat pravidelně, lze výskyt celulitidy účinně eliminovat. K této masáži nezapomeňte přidat dostatek pravidelného pohybu a samozřejmě zdravou stravu. Bez toho nebudou výsledky nikdy trvalé.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]