Vlasy se probudí k životu: Jogurtová maska ušetří peníze za kosmetické přípravky

Fotografie: Kris Miller / Creative Commons / Attribution 2.0

Milovníci domácí kosmetiky přišli s dalším receptem. Tentokrát se zaměřili na péči o vlasy. Zjistili, že použití jogurtové masky může podpořit růst a obnovu poškozených vlasů.

Jogurt většinou známe jako lahodnou a výživnou potravinu. Je nabitý důležitými živinami, stejně jako probiotiky a bílkovinami. Fermentovaný mléčný produkt však nemusí pouze pomáhat vašemu žaludku od hladu, stejně tak ho můžete využít jako léčbu pro růst a obnovu vlasů. Jogurt může prospět vašim vlasům i pokožce hlavy, říká doktorka Cynthia Cobb.

Jogurtová maska na vlasy

Výhody jogurtu pro vlasy a pokožku hlavy sice nebyly prokázány klinickým výzkumem, nicméně neoficiální důkazy a kulturní tradice podporují jeho použití tímto způsobem. Jednou z nejoblíbenějších přímých aplikací je vlasová maska, nazývaná také jako hloubkový kondicionér. Zastánci masek na vlasy na bázi jogurtu naznačují, že protein v jogurtu podporuje silné a zdravé vlasy. Také věří, že kyselina mléčná v jogurtu:

  • čistí pokožku hlavy,
  • odstraňuje odumřelé kožní buňky,
  • napomáhá růstu vlasových folikulů.

Aplikace jogurtové masky na vlasy

Pokud vás přírodní jogurtová maska na vlasy zaujala a jste milovníky domácí kosmetiky, aplikace je velice jednoduchá. Začněte se suchými vlasy. Jogurtovou masku naneste ke kořínkům vlasů a zapracujte po celé jejich délce. Nechte působit 20 až 30 minut. Někteří doporučují zakrýt si vlasy koupací čepicí. Následně masku opláchněte teplou vodou a použijte jemný šampon k odstranění zbytků jogurtu.

Vlasy husté jako zamlada: V boji proti plešatění jsou účinné přírodní prostředky

vlasy šediny
Fotografie: Freepik

Test na možnou alergii

Před použitím jogurtu (nebo jiných přísad) na vlasy a pokožku hlavy podstupte jednoduchý test. Než vyzkoušíte masku na vlasy s jogurtem, zkontrolujte přísady na potenciální alergeny, jako je alergie na mléko.

Pokud si nejste jisti dalšími možnými alergiemi, vetřete malé množství masky na předloktí a počkejte 30 minut. Nevykazuje-li vaše pokožka žádné známky alergické reakce (svědění, zarudnutí, štípání), je pravděpodobné, že vám nijak neublíží a můžete masku použít i na své vlasy a pokožku hlavy.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]