Docílit dokonalé pokožky není zas tak složité, stačí dodržovat jednoduchá pravidla

Každý se musel někdy vypořádat s jedním nebo druhým problémem s pokožkou v určitém okamžiku svého života, ať už jde o akné, suchost, citlivost, mastnotu, změnu barvy nebo vrásky. Přestože většině z těchto problémů nelze zcela zabránit nebo je odstranit, můžete podniknout kroky k jejich minimalizaci a nápravě.

Dosáhněte nejzdravější možné pleti vytvořením dobré péče o pokožku. Můžete také řešit konkrétní kožní problémy, ke kterým dochází, například kvůli užívání léků. A nakonec pečujte o svou pokožku a celé tělo dodržováním zdravého životního stylu.

Zjistěte si, jaký máte typ pleti

Prvním krokem k dokonalé pokožce je správná péče o konkrétní typ pleti. Každý typ pleti vyžaduje jinou kosmetiku, jiný přístup. Kůže každého člověka je jedinečná, takže to, co funguje u jednoho, nemusí fungovat u druhého. Pokud si nejste jistí, jaký typ pleti máte, navštivte kosmetický salón a nechte si provést odborný test.

Čištění obličeje

V závislosti na typu vaší pokožky zvolte způsob, jakým budete pleť čistit. Čištění by mělo probíhat 2x denně. Ráno a večer. Je důležité smýt bakterie, mastnotu, pot, make-up, zbytky krémů. Někomu vyhovuje mycí gel na obličej a teplá voda, jiný dá přednost vlhčeným ubrouskům, pleťovému mléku nebo čistící vodě. Ráno a večer se pleť čistí odlišně. Večer je vhodné zejména u suché pleti použít čistící přípravky na olejové bázi, které pomohou smýt zbytky make-upu.

Hydratace pokožky

Bez ohledu na typ pleti je zvlhčení jedním z nejdůležitějších kroků v jakékoli péči o pleť. Hydratační přípravky pomáhají udržet hydrataci v nejvzdálenější vrstvě pokožky. Chrání také pokožku a zlepšují její tón a strukturu. Stejně jako u jiných produktů pro péči o pleť se však zvolený hydratační krém velmi liší v závislosti na typu pleti.

Pravidelný peeling

Pravidelný peeling pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a zanechává pokožku svěží, hladkou a zářící. Proto je důležité používat jej alespoň jednou týdně, případně i vícekrát týdně (v závislosti na typu pleti).

Nikdy nezapomínejte na večerní čištění

Vždy odstraňte z pokožky make-up. Může to znít jako nejjednodušší věc na světě, ale nikdy byste neměli podceňovat důležitost úplného odstranění make-upu každou noc. A věřte nebo ne, mnoho žen usne po flámu a pleť si nevyčistí. Jednou to nevadí, ale opakovaně už je to velký prohřešek na zdraví a tedy i kráse pokožky.

Pokud je make-up ponechán na pokožce přes noc, může ucpávat póry a zároveň odepřít pokožce příležitost opravit se od stresu dne. Tím se otevírají dveře pupínkům, prasklinám, přebytečnému oleji a všem možným nežádoucím problémům! Výzkum ukázal, že pokud neodstraníte make-up z pokožky, může vaše pokožka stárnout 7x rychleji.

Dostatek vitamínu a výživy

Mimo čištění pleti, peelingu, hydratace nezapomínejte pravidelně dodávat pokožce výživu. A je úplně jedno, zda si koupíte pleťovou masku v drogérii nebo si ji připravíte doma z domácích surovin, opět s ohledem na typ vaší pokožky.

Chraňte pokožku před ostrým sluníčkem

Důležitost nošení opalovacího krému nelze přeceňovat. Opalovací krém chrání vaši pokožku před škodlivými paprsky UVA a UVB, které přispívají k celé řadě kožních problémů, včetně rakoviny. Opalovací krém vás také ochrání před účinky stárnutí kůže způsobené sluncem, včetně jemných linek, vrásek, hnědých skvrn, červených žilek a nežádoucího zbarvení.

Obrázky: pixabayŘekněte ostatním, co si myslíte