Blahodárné aktivní látky v banánových slupkách jsou klíčem k dosažení vysněné pleti

Fotografie: Famartin / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Banánová maska vám pomůže zkrášlit pleť mnohem lépe než kdejaké komerční přípravky. Stačí ji správně připravit a poté pravidelně aplikovat.

Kožní problémy, jako jsou akné, stařecké skvrny a vrásky, se stávají noční můrou každé ženy. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte nutně používat drahé komerční přípravky pro jejich odstranění. Mnohem lépe vám totiž dokáží pomoci správné banánové masky, které nejenže působí efektivněji, ale podle lékařky Kim Rose-Francis nemají žádné vedlejší účinky. Jejich příprava je navíc jednoduchá a nezabere vám ani mnoho času.

Banánová maska a její přínosy pro vaši pleť

Banány nabízí řadu zdravotních přínosů, ze kterých může těžit naprosto každý. Většina lidí si však neuvědomuje, že jsou také skvělým pomocníkem při kožních problémech, jako je akné, vyrážka nebo stařecké skvrny. Obzvláště účinné jsou ovšem jejich slupky, ve kterých se ukrývá nejvíce užitečných živin, konkrétně vitamíny A, B a E, hořčík, železo a zinek, a účinné antioxidanty, jež bojují proti bakteriím způsobujícím tyto nevzhledné problémy.

Jak také uvádí web Healthline, banánová slupka funguje jako přirozený peeling pokožky a odstraňuje toxiny z pórů, má antiseptické účinky a obsahuje navíc škrob, který pomáhá vysušovat mastnou pleť. Příprava správné pleťové masky z tohoto účinného přírodního léčiva je velmi jednoduchá. Stačí postupovat podle následujících kroků:

Nepříjemný ekzém nevzniká pro nic za nic. Mezi časté příčiny patří i pocení a syntetické tkaniny

  1. Nejprve si omyjte pokožku studenou vodou a pleťovým mlékem, poté ji osušte čistým ručníkem.
  2. Vezměte si slupku z banánu a nakrájejte ji na malé kousky.
  3. Pokožku třete vnitřkem slupky po dobu 10 minut (pokud slupka zhnědne, vyhoďte ji a použijte novou).
  4. Nyní počkejte alespoň 20 minut, než pokožka absorbuje živiny, a poté masku smyjte vlažnou vodou.
  5. Pro získání maximálního účinku opakujte metodu 2 až 3x denně.
banánová slupka
Fotografie: Freepik

Banánová slupka s ovsem

Dalším užitečným způsobem, jak zesvětlit pokožku a zbavit se nepříjemných kožních problémů, je aplikace banánové slupky s ovsem – tato potravina taktéž funguje jako přírodní pleťový booster a učiní vás krásnějšími. Stačí postupovat následovně:

  1. Pomocí mixéru rozmixujte banánovou slupku s půl šálkem ovsa a 3 lžícemi cukru.
  2. Míchejte, dokud nezískáte homogenní směs.
  3. Směs začněte nanášet na pokožku a poté ji nechte působit alespoň 10 minut.
  4. Opláchněte si obličej teplou vodou a osušte čistým ručníkem.
  5. Naneste hydratační krém bez oleje a metodu opakujte každý den, dokud kožní problémy nezmizí.

Pro získání ještě lepšího účinku můžete do směsi přimíchat trochu kurkumy, která má taktéž úžasný efekt na lidskou pleť. A pokud jde o další účinky banánů, na ZdravémStravování jsme psali o tom, co se s vaším těle stane poté, co sníte přezrálý banán.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]