Co se stane s vaším tělem, když přestanete jíst cukr

Není žádným tajemstvím, že cukr nepředstavuje nic dobrého. Příliš hodně cukru způsobuje zdravotní problémy, jako diabetes, srdeční onemocnění, zubní kazy, obezitu. Negativně však ovlivňuje i náladu a funkce mozku. Cukr je zdrojem rychlé energie a vyvolává závislost.

Když vyřadíte z jídelníčku cukr, můžete se ze začátku cítit sklesle, podrážděně, bez energie, pociťovat bolest hlavy, křeče, nadýmání a dokonce se mohou objevit deprese. Je to stejné, jako u každé jiné závislosti a abstinenčních příznaků. Když však vydržíte, začnou se dít s vaším tělem věci…

Začnete lépe spát

Skutečnost je taková, že čím více cukru sní člověk břehem dne, tím častěji se může během noci budit.

Zhubnete

Cukr je produkt, který obsahuje velké množství kalorií a drtivá většina lidí překračuje doporučené denní množství. Je to proto, že cukr je ve všem – v limonádách, dochucovacích přípravcích, pečivu. Když budete jíst hodně cukru, máte větší tendence k shromažďování tuku kolem pasu.

Snížíte riziko onemocnění srdce

Hladina cukru v krvi neustále klesá a stoupá, a jakmile člověk konzumuje větší množství cukru, může tento fakt negativně ovlivnit srdeční frekvenci, což přináší velký tlak na srdeční sval.

Vyčistí se vaše pokožka

Pokud trpíte předčasným výskytem vrásek, skvrnitou či načervenalou kůží, akné, pak problém může být právě v nekontrolovatelné konzumaci cukru. Cukr spouští záněty a podporuje rychlejší chátrání těla. Jakmile přestanete konzumovat cukr, vaše orgány a tělo se ozdraví a omladí.

Snížíte riziko cukrovky

Vysoká hladina cukru v krvi znamená větší produkci inzulínu, což vede k inzulínové rezistenci. Není žádnou novinkou, že přemrštěné mlsání vede k nadváze a cukrovce.

Zlepší se vám paměť

Nadměrná konzumace cukru ovlivňuje i to, jakým způsobem funguje mozek. U mnoha lidí bylo zjištěno, že u nich cukr spustil deprese. Cukr stojí také v pozadí schizofrenie. Zkrátka a dobře cukr ovlivňuje i duševní zdraví.

Vaše ústa vám poděkují

Asi víte, že cukr způsobuje zubní kazy a nejen to. Spouští i paradentózu a záněty dásní. Ne nadarmo se doporučuje po každém sladkém jídle mytí zubů. Ovšem ani to nestačí. Pouze se minimalizuje dopad.

Budete mít lepší náladu

Hned poté, co si projdete odvykací a očistnou kúrou, přestanete trpět výkyvy nálad, úzkostmi a podrážděností. Cukry u mnohých lidí způsobují i zuřivost. Jak vidíte, zdravotních výhod existuje nespočet a určitě stojí za to, vydržet dočasné nepohodlí a změnit trvale svůj život k lepšímu.