Zubní kartáček a směs s kypřicím práškem zbaví nos černých teček na alespoň 2 následující týdny

Fotografie: Depositphotos

Černé tečky na nose mohou být frustrující a otravné. Tyto malé zanícené póry mohou pokazit dokonce i tu nejkrásnější pleť. Ale nezoufejte, máme pro vás řešení.

Černé tečky, známé také jako komedony, jsou jeden z nejběžnějších problémů s pletí. Objevují se zejména v oblasti nosu a T-zóny, kde jsou póry nejvíce náchylné k ucpávání, říká doktorka Cynthia Cobb. Tyto malé černé tečky vypadají nevzhledně a mohou vás znepokojovat pouhým pohledem na ně v zrcadle. Mladá hvězda YouTube jménem Alexandra však nabízí opravdu dobrý tip, jak si udržet čisté póry, a stačí k tomu jen tři prosté ingredience a zubní kartáček!

Co jsou černé tečky?

Černé tečky vznikají, když se póry zaplní nadbytečným kožním mazem (sebum) a odumřelými kožními buňkami. Když se toto místo setká s kyslíkem, oxiduje a zbarví se do černé barvy. Černé tečky nutně nejsou známkou špatné hygieny, ale spíše důsledkem nevyváženého mazu a nedostatečného odlupování odumřelých kožních buněk.

Domácí maska proti černým tečkám

Maska na černé tečky ze zubní pasty a kypřicího prášku je jednoduchý a levný domácí recept, který může pomoci vyčistit póry a odstranit černé tečky. Zubní pasta obsahuje složky, jež pomáhají očistit a zbavit se nečistot v pórech, zatímco kypřicí prášek má jemnou exfoliační schopnost, která pomáhá odstranit odumřelé buňky. Budete potřebovat:

  • čistý, nepoužívaný zubní kartáček,
  • 1 lžíci zubní pasty,
  • 1 lžíci kypřicího prášku,
  • teplou vodu.

Boření mýtů ohledně péče o pleť: Pokožku dráždí obecně zažité škodlivé zvyky

Před aplikací masky očistěte obličej jemným čisticím gelem a osušte kůži ručníkem. Do mísy dejte malé množství bílé zubní pasty (neobsahující želé kuličky nebo barviva) a přidejte stejné množství kypřicího prášku. Množství závisí na velikosti oblasti, kterou chcete ošetřit. Dobře promíchejte, dokud nedostanete hladkou pastu. Pokud je směs příliš hustá, přidejte trochu vody, aby byla snáze aplikovatelná.

Připravenou masku aplikujte na problematické oblasti. Ujistěte se, že maska pokrývá pokožku rovnoměrně, ale vyhněte se oblasti kolem očí a úst. Nechte masku působit po dobu 10–15 minut, dokud zcela nezaschne. Poté obličej jemně opláchněte teplou vodou a odstraňte zbytky masky. Pakliže máte citlivou pokožku, můžete masku opláchnout dříve, zvláště pokud začnete cítit nepříjemné pálení. Po opláchnutí naneste jemný hydratační krém, aby vaše pleť zůstala vláčná a chráněná.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]