Jak detoxikovat tělo pomocí čaje

obrázek:pixabay.com

Různé toxiny, které se nám dostávají do těla, z nás dělají nerudné a unavené stvoření. Málo kdo z nás se věnuje očistě těla, i když naše tělo je čištěno neustále, díky játrům. Ulehčeme občas práci játrům a začleňte sem tam nějakou očistnou kůru. Představa o detoxikaci je taková, že zabírá člověku mnoho času a narušuje denní plány, například že musíme vypít hektolitry vody a nic nejíst, či jíst jen zelené apod..

Je mnoho „receptů“ jak detoxikovat tělo, co to zkusit s čajem.

Běžte po zelené

Pravděpodobně jste slyšeli o zeleném čaji a jeho přínosech pro naše tělo. Zelený čaj je plný antioxidantů. Tento nápoj se stal součástí mnoha zdravých lidí.

Funkce zeleného čaje zahrnují:

• Pomáhá spalovat tuky
• Antioxidační vlastnosti
• Pomáhají urychlit metabolismus, což vede ke spalování energie, i když není člověk zrovna aktivní
• Zlepšuje imunitu
• Bojuje proti chřipce a nachlazení
• Re-hydratuje (Bylo zjištěno, že zelený čaj má podobné účinky na hydrataci těla jako voda.)

Pijte japonský čaj – Matcha Tea

Vypitím jednoho šálku čaje Matcha se vyrovná vypití 10 šálků zeleného čaje, z pohledu nutričního.
Matcha čaj je velmi populární v Japonsku a nyní se stává známým po celém světě – pro jeho schopnost pomoci vyčistit organismu. Mezi přínosy tohoto čaje patří:

• Zabraňuje rakovině díky jeho vysokému obsahu antioxidantů zvaných katechiny, které vyhledávají a ničí v těle nebezpečné volné radikály.
• Zabraňuje srdečním onemocnění, snižuje LDL cholesterol, což je cholesterol špatného typu (neboli zlý cholesterol).
• Pomáhá při spalování tuku, zvyšuje termogenezi z 8-10% na 35-43%.
• Obsahuje 5krát více L-theaninu, což je aminokyselina, která pomáhá při neurologických aktivitách.

Jak by taková očista čajem měla vypadat?

Detoxikace těla pomocí čaje by se měla vždy skládat z 2 částí. Ráno šálek na osvěžení a večer šálek na hrubé čištění. Čaj by měl obsahovat směs složek, které mají vysokou úroveň antioxidantů, vitamínů a další jiné příměsi. Jako klíčová složka bude vždy zelený čaj buď Matcha či jiný. Další přidané ingredience by měly být například tyto:

– Ženšen
– Ječmen trávy
– Šípek
– Spirulina (která je zařazena mezi super potraviny)
– Senna list (výborný na pročištění střev, je to přírodní projímadlo)
– Pampeliška
– Pomerančové kůry
– Citrónová tráva

Pokud si potřebujete čaj osladit, použijte stévii, med. Další vhodné přísady do zeleného čaje jsou: moruše, citrónová šťáva a zázvorový prášek.

Nyní víte o výhodách pití čaje za účelem pročištění těla. Nyní se dozvíte, jak ho použít ve svém každodenním životě.

Ráno
Jakmile vstanete z postele, uvařte vodu, přidejte plátky citrónu a zázvor. To pomáhá k probuzení orgánů a zahájení metabolismu. Po uplynutí 20 minut udělejte svůj ranní obnovovací čaj, přidejte si antioxidanty, vitamíny na energii, kterou potřebujeme po celý den.

Den
Během dne vypijte několik šálků zeleného čaje, buď normálního zeleného čaje, nebo směsi jako je zelený čaj s jasmínem. Bílý čaj je též přijatelný.

Noc
Pro vyčištění vašeho střeva použijte čaj dle vlastního výběru. Buď si kupte směs nebo si vytvořte vlastní z přísad zmíněných výše.

Takto pijte čaje po dobu 7, 14 nebo 28 dní a uvidíte jaké budou změny. Nezapomeňte, že po celou dobu se musíte i správně stravovat, aby se dostavily výsledky. To znamená, omezte či vynechejte sladkosti, alkohol, kouření, pokrmy z rychlého občerstvení apod. Nemůžete očekávat zázraky, pokud jim nepomůžete.

Mohlo by Vás zajímat: