Jemnou přírodní péčí proti prostatě – bylinky, výživa, čaje, koupele a očista těla

Potíže s prostatou (předstojná žláza) patří k častým mužským trápením. I v těchto případech nabízí moderní medicína šetrnou léčbu bylinkami a výživou. Bylinky a vhodná strava dokáží minimalizovat potíže a mimo jiné jsou i účinnou prevencí.

Prostata (předstojná žláza) je u mužů umístěná pod močovým měchýřem. V normálním stavu je velká cca jako vlašský ořech. Problémy nastávají ve chvíli, kdy se prostata zvětší nebo zanítí. Její zbytnění vyvolává potíže s močením, protože tato žláza přímo nasedá na močovou trubici, která je utlačována.

Příznaky

Mezi typické příznaky zvětšené prostaty patří nutkání na močení, především v noci. Dále pak přerušované močení a neschopnost vyprázdnit celý močový měchýř, pálení při močení, slabý proud moči, bolest za šourkem i bolestivá ejakulace.

Ohrožená skupina

V alternativní medicíně se klade důraz na vliv psychiky u mužů, kteří tímto onemocněním trpí. Muž, jež trpí strachy, úzkostmi, vztekem, depresemi, je nevrlý, má jednoznačně náběh na dysfunkci prostaty bez ohledu na věk. S narůstajícím věkem se pak potíže ještě zhoršují.

Jak zahájit léčbu?

Léčbu je vhodné zahájit kompletní očistou těla. Detoxikaci se doporučuje provádět 2x za měsíc. Vhodné je popíjení Zaječice anebo Šaratice každé ráno nalačno celou láhev a během dvou hodin vypít ještě i půl litru vody, následně navštívit několikrát toaletu. Jedná se o velmi rychlou detoxikaci, která trvá přibližně 2,5 hodiny. Odpoledne již lze konzumovat dušenou zeleninu, rýži a lehká dietní jídla. Důležité je také během dne pak vypít 2 litry čisté (nejlépe odstáté a filtrované) vody. Ideální je nechat tuto detoxikaci na víkend.

Bylinky po detoxikaci – první bylinková kúra

Detoxikací to však ještě nekončí. Dále pak pokračuje léčba bylinkami, kdy se popíjí čaj z nich připravený. Potřebovat budete

 • Vřes

 • Celík zlatobýl

 • Vrbovka

Od každé bylinky 1 lžičku a 3 deci vroucí vody. Bylinky se nechají 10 minut louhovat, přecedí se a čaj se pije teplý 3x denně 6 týdnů. Pak je vhodné začít popíjet bylinkové čaje pro muže.

Bylinkový čaj pro muže – druhá bylinková kúra

 • 1 lžíce pýru

 • 1 lžíce kopřivy

 • 1 lžíce truskavce

 • 3 dl vody

Bylinky se zalijí vřelou vodou a nechají 10 minut louhovat, přecedí se a pije 3x denně opět 6 týdnů. Po ukončení jedné i druhé bylinkové (čajové) kúry je doporučována další bylinková kúra

Třetí bylinková kúra

 • Kotvičník

 • Maralí kořen

 • Gotu kola

Opět postupujete úplně stejně. Od každé bylinky 1 lžíce, 3 deci vřelé vody, louhování a popíjení čaje 3x denně po dobu 6 týdnů.

Správná výživa

Detoxikace a bylinky je jedna věc, druhá věc je správná výživa. Mužským orgánům prospívá zinek a vitamíny A, C, E a nenasycené mastné kyseliny.

Zinek + nenasycené mastné kyseliny obsahují lněná a dýňová semínka. Ve stravě by neměly chybět kvalitní oleje. Jezte stravu bohatou na vitamíny, minerály.

Co dále pomáhá na prostatu?

 • Sedavá koupel – bylinky a koření. Rozmarýn, levandule, přeslička rolní, šalvěj. Sedací koupel se doporučuje provádět 10 minut každý den po dobu 3 týdny.

 • Léčivé obklady – obklady z ricinového oleje, cibulové obklady, tvarohové a další. Obklad se provádí po dobu 30 minut 3x v týdnu.

Obrázek: rd.com