Jak pročistit střeva přírodně – Zázrak jménem lněné semínko

Naše střeva budou správně fungovat, jen když budou čistá. Právě proto hraje detoxikace organismu zásadní roli, pro pevnější zdraví a celkovou pohodu. Zatímco v dřívějších dobách se lidé uchylovali především ke klystýru, dnes už naštěstí víme, že vyčistit tělo od jedů se dá i méně náročnou a příjemnější cestou. Spousta zdravotních problémů může být odstraněna pouhým vyčištěním střev od hlenů, parazitů a jiných usazenin.

Problémy zanesených střev

Během našeho života zpracují naše střeva mnoho tun potravin a několik tisíců litrů tekutin. Takové masívní množství jídla i tekutin vede k hromadění toxického a fekálního odpadu v našich střevech. Ano přiznávám, že to nezní moc hezky, ale taková je pravda. Tento odpad kontaminuje naší krev a způsobuje nenapravitelné škody na těle a lidském zdraví. Problémy zanesených střev se mohou projevovat: zácpou, narušeným metabolismem, cukrovkou, problémy s vlasy, pletí, nehty, artritida, onemocnění jater a ledvin, potíže se zrakem, sluchem, rakovina a další. Mnohdy se jedná o celkem banální obtíže, kterým se moc nevěnujeme. Jenže po určité době mohou člověka skřípnout a potrápit mnohem závažnější choroby. Při očistě střev nám může pomoci zázrak jménem „lněné semínko“.

Očista lněným semínkem

Před jeho konzumací je vhodné ho pomlít nebo v hmoždíři rozetřít. Když je lněné semínko prasklé, lépe se z něj uvolní vše potřebné, pro organismus. Ale vždy si takto připravujte jen čerstvou porci. Jinak vám budou žluknout. Nejlépe je semínka konzumovat hned ráno a během dne vypít větší množství 2 až 3 litry odstáté vody. To z důvodů, že se z těla lépe odplaví toxiny. Apropo kytky se také nezalévají slazenou limonádou. Pro detoxikaci lněným semínkem se doporučuje dodržet minimálně dva až tři týdny. Během té doby ráno konzumovat semínka v nápoji: kefír, smoothie apod. První týden si dopřejte každé ráno jednu lžíci lněného semínka. Druhý týden dvě lžíce a třetí týden tři lžíce do nápoje 100-150ml. Touto kůrou přispějete k přírodnímu pročištění střev a dodáte svému tělu mnoho prospěšných látek: omega-3 mastné kyseliny, vlákninu, antioxidanty, lignany, vitamíny B6, B3, kyselinu pantothenovou, hořčík, zinek, železo a vápník.

Obrázek: www.ebay.co.uk