Podzimní detoxikace těla: Efektivní způsoby, jak tělo zbavit nebezpečných látek

Fotografie: Freepik

Detox těla se stávají čím dál tím víc in. Zajisté už jste o nich také slyšeli. Existují různé očistné kůry, přípravky a terapie, které slibují téměř zázračné účinky pro vaše zdraví. Už jste o nich také přemýšleli, ale odradila vás příliš vysoká cena? Pravdou je, že tyto léčebné kúry nejsou levnou záležitostí. Co kdybychom vám ale prozradili postupy, jak tělo očistit bez téměř jakýchkoliv nákladů? Ušetřete nejen své zdraví, ale i svou peněženku! Pokud se zajímáte o rovnováhu těla i duše, pak nepřestávejte číst.

Jezte méně cukru a pijte více vody

Cukru se ne nadarmo říká bílý jed. Věděli jste, že si na slazené potraviny a nápoje naše tělo dokáže vypěstovat nebezpečnou závislost? Zkuste se všeho doslazovaného zbavit. Pokud vás zrovna honí mlsná, zajděte si do obchodu pro opravdu kvalitní hořkou čokoládu nebo čerstvé ovoce. Neumíte si představit kávu bez kostky cukru? Máme pro vás zdravější alternativu. Vyzkoušejte přidat půl lžičky skořice. Uvidíte, že si ji zamilujete.

Fotografie: Pixabay

Co se týče obyčejné vody, je pravda, že ji spousta lidí nemůže ani přijít na chuť. To je ale chyba. Slazené nápoje jsou totiž doslova hřebíčky do rakve. Čistá voda, ať už balená nebo z kohoutku, je opravdu to nejlepší, co pro svůj organismus můžete udělat. Začněte své ráno tím, že vypijete sklenici čisté vody smíchané se šťávou z poloviny citronu. Nejen, že vás pěkně hydratuje, ale zároveň vyčistí vaše játra.

Sportujte a změňte své stravovací návyky

Pravidelný pohyb je takovou formou detoxu, za který nemusíte nic platit. Zapomeňte na předražené koktejly. Stačí, když si dopřejete pěkně dlouhou procházku nebo na kole ujedete pár kilometrů. Nastartujete krevní oběh a funkci lymfatických žláz. Pokud nemůžete sportovat na plno a limituje vás například vaše zdraví, vyjděte alespoň každý den schody nebo cvičte nějaké méně náročné sporty. I obyčejná chůze dělá divy.

Fotografie: Pixabay

Bez správné stravy to nepůjde. Můžete začít například tím, že přestanete pít slazené nápoje. Pokud vám nechutná obyčejná voda, zvolte neslazené ovocné, zelené a černé čaje. Pro vylepšení chuti do nich můžete přidat citronovou šťávu nebo trochu mléka. Čaj je bohatý na antioxidanty a hydratuje.

Dále byste do jídelníčku měli zařadit dostatek ovoce a zeleniny. Jsou nezbytným komponentem pro řádnou očistu těla. Doporučujeme také luštěniny, ořechy a celozrnné potraviny. Rozhodně se vyhněte předpřipraveným jídlům a fast foodu.

Fotografie: Pixabay

Vyzkoušejte saunu

Sauna je skvělá hned v mnoha ohledech. Především ale díky tomu, že v ní vypotíte všechny nečistoty a škodliviny. Pokud je vám finský typ a další „suché“ sauny nepříjemný, pak pro vás máme dobrou zprávu. Existují totiž i další typy, například bylinkové, kdy je teplota nižší a vlhkost vzduchu vyšší. Vyberte si tu správnou saunu pro vás.

Fotografie: Pixabay
Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]