Detoxikace, která vám zachutná

Detoxikace organismu je velmi důležitá a tudíž není divu, že jde o poměrně časté téma. Nicméně detoxikovat své tělo neznamená, že se musíte trápit hlady a přežít veškeré útoky vašich chuťových buněk a kousat si nehty, protože sníst něco dobrého by byl neskutečný hřích.

Detoxikovat organismus se dá totiž i prostřednictvím jídla, takže můžete jíst – nehladovíte a můžete i mlsat, ale samozřejmě zdravě. Pokud jsme vám trochu zamotali šišku, pak vše uvedeme na pravou míru. Pokračujte ve čtení a vše se dozvíte.

Zdravá strava = detoxikace

Chcete-li vyčistit své tělo od jedů a netrpět přitom hlady ani různými ataky chutí, pak je vhodné zaměřit svou pozornost jednak na pitný režim, kde patří mimo vody zelený čaj, kombucha i čistá voda. Dále pak samozřejmě na potraviny, které mají detoxikační vlastnosti a rovněž na potraviny, kterým je potřeba se vyhnout buď úplně, nebo je alespoň omezit na nezbytné minimum. Tím je například pití kávy, které by mohlo bojkotovat vaší snahu. Nicméně dnes už je možné dopřát si i zdravé kafe, ale vezmeme to hezky popořádku.

Potraviny s detoxikačními účinky

Nebudeme vám složitě popisovat, jak, co a kdy jíst. Ideální je zařadit do svého jídelníčku potraviny, které mají samo o sobě detoxikační vlastnosti. Je to například zelený čaj, sladkovodní i mořské řasy, citrony, houby, česnek, zázvor, červená řepa, špenát a jiná listová zelenina, zelí, řeřicha, banány, avokádo, borůvky, grapefruit, jahody, švestky, goji, dále pak bylinky: kopřiva, aloe vera, jetel luční, maliník, lékořice, lopuch, moringa, ženšen, šípek, smetanka a další. Zapomenout nesmíme na kefír – přírodní probiotika a čistidlo. Do jídelníčku se rovněž vyplatí zařadit semínka, ořechy, kurkumu, skořici, to vše jsou potraviny s detoxikačními účinky.

Co naopak nejíst

Co určitě nejíst jsou různé polotovary, rychlé občerstvení, vyhněte se kouření a nadměrnému pití alkoholu i kávy. To vše způsobuje překyselení organismu. Ovšem výše jsme zmínili, že káva se dá nahradit, což je pravda.

Dopřejte si jeden až dva šálky kávy s houbou reishi během dne. Toto je káva lahodné chuti s pozitivními účinky na lidský organismus. Té se skutečně bát nemusíte. Pokud jste zvyklí dávat si do kávy mléko, pak to kravské vyměňte za rostlinné – třeba za konopné či kokosové mléko.

Více o kávě s houbou reishi se dočtete v našem minulém článku.

Obrázek: pixabay.com