Vliv jablečného octu na zdraví si většina Čechů nedovede představit. Kdo to nezjistí, jde proti svému zdraví

Fotografie: JFVelasquez Floro / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Jablečný ocet nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Stačí ho zařadit do svého pravidelného jídelníčku a zbavíte se řady problémů.

Jablečný ocet si získal svou oblibu již stovky let do minulosti, a to především díky své schopnosti ničit bakterie, detoxikovat organismus a podporovat trávicí trakt. Stačí ho přitom zařadit do svého pravidelného jídelníčku a již brzy si budete moci všimnout velmi pozitivních změn. Samozřejmě to však není dobré s jeho konzumací přehánět, neboť by vám mohl dle webu Healthline způsobit i vedlejší účinky. Stačí proto pár lžiček každý den.

Jablečný ocet a jeho zdravotní přínosy

Jablečný ocet se velmi dobře osvědčil při snižování hladiny cukru v krvi, přičemž někteří odborníci uvádí, že má dokonce potenciál mírnit obtíže spojené s cukrovkou 2. typu. Tento faktor je mimo jiné taktéž považován za hlavní příčinu stárnutí a různých chronických onemocnění, což znamená, že tento osvědčený produkt výrazně snižuje jejich riziko. Mimo jiné pak také vyrovnává glykemický index u dospělých a stejně tak vám pomůže zbavit se nadváhy.

K tomu také přispívá skutečnost, že dle souhrnné studie z roku 2022 zvyšuje pocity plnosti, takže jakmile ho vypijete, určitě po něm nebudete mít chvíli hlad. Obecně pak také pozitivně ovlivňuje celkový chod krevního oběhu a chrání cévy i tepny před ucpáváním. Na Zdravém Stravování jsme také psali jak vám jablečný ocet dokáže pomoci odstranit nevzhledné bradavice na pokožce.

Také kokosový olej a med si s nimi poradí. Popraskané paty lze snadno léčit z pohodlí domova

Ochrání vás i před kožními problémy

Velmi dobře se pak jablečný ocet osvědčil také v případě kožních potíží. S tím však souvisí jeho schopnost detoxikovat organismus – právě totiž nečistoty a jiné toxické látky v krvi se mohou postupem času začít dostávat na povrch a způsobovat nepříjemné příznaky, jako je akné a vyrážka, zmiňuje doktorka Debra Rose Wilson, ačkoli výzkum tyto vlastnosti prozatím nedokládá. Stačí ho však zařadit do svého pravidelného jídelníčku a velmi brzy si budete moci všimnout pozitivních změn. Případně ho můžete aplikovat i zevně, ale opatrně.

Jablečný ocet
Fotografie: Freepik

Jablečný ocet se vyplatí konzumovat s vodou, a to nejlépe ihned po ránu. Právě totiž tehdy dokáže nastartovat váš trávicí trakt a poskytnout tělu své maximální účinky. Pozor však, že se jedná o velmi silný výrobek, se kterým to není dobré přehánět. Jak proto uvádí lékařka Kathleen M. Zelman, postačí vám jedna, maximálně dvě lžíce každý den. Ještě před tím, než se však do toho pustíte, se raději poraďte s odborníkem.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]