Nezbytné kroky, které podpoří zdraví srdce a udrží nízkou hladinu cholesterolu v krvi

Fotografie: Freepik

Silné srdce a nízký cholesterol nevyžadují příliš úsilí, ale spíš správné zvyky. Přední odborníci poukazují na jednoduché kroky, které můžete podniknout, abyste maximalizovali přínosy pro zdraví.

Dobré zdraví, silné srdce, nízká hladina cholesterolu a nízký krevní tlak jsou základní věci, kterých můžete dosáhnout jednoduchými metodami a intervencemi. Podle odborníků existuje několik základních a velice snadných faktorů, které lze dodržovat a přitom mohou hodně zlepšit kvalitu a také prodloužit váš život. Budete díky nim zdravější, aktivnější a budete se cítit skvěle.

Fotografie: Freepik

Zdravé stravování a udržení zdravé hmotnosti

Omezením příjmu nasycených a trans-mastných kyselin snížením příjmu červeného masa, potravin a nápojů s přidanými cukry nebo vysokým obsahem sodíku, plnotučného mléka a smažených potravin, můžete posílit své zdraví. Upřednostňujte potraviny, které snižují špatný LDL. Ideální volbou je oves a ječmen, ořechy, avokádo, fazole, zelený čaj, tučné ryby (losos, makrela), sójové výrobky, ovoce (jablka, hrušky, bobule nebo pomerančový džus). A používejte olivový olej.

Nadváha je velkým spojencem špatného cholesterolu. Úbytek hmotnosti o 5-10 % může snížit jeho hladinu. V kombinaci se zdravou stravou můžete dosáhnout až 30% snížení. Abyste toho dosáhli, měli byste do svého každodenního života začlenit pravidelný pohyb a cvičení. A razantně omezit konzumaci slazených nealkoholických nápojů a sladkosti. Přidaný cukr byste pochopitelně měli konzumovat v co nejmenším množství, jaké je možné, protože poškozuje vaše zdraví.

Přestaňte kouřit a pít alkohol

Tato rada asi nikoho nepřekvapí. Odborníci jsou obecně proti kouření z mnoha důvodů, protože cigarety jednoduše ničí vaše zdraví po všech stránkách. Alkohol nemusíte nutně přestat pít úplně, ale měli byste si hlídat jeho množství. Národní instituty určily, že zdravé je jedno pivo denně pro ženy a dvě piva pro muže. Větší množství nebo konzumace tvrdého alkoholu je pro vaše srdce škodlivé.

infa
Fotografie: Freepik

Méně stresu a pravidelné lékařské prohlídky

Někteří vědci spojují zvýšený stres s vysokou hladinou cholesterolu. Můžete jej omezit dietou nebo cvičením, a pokud zjistíte, že se drží stále na stejných hodnotách, neváhejte se poradit s odborníkem ohledně vhodné léčby. Mnohdy je příčinou právě hodně stresu ve vaše životě, který drží hodnoty na vysokých číslech. Neučte se zvládat stres a zkuste žít trochu pomaleji a v klidu. Uvidíte, že vám bude mnohem lépe a hodnoty se přiblíží k průměru.

Lékařská pomoc je nezbytná, pokud žádné z výše uvedených tipů dlouhodobě nefungují. Je možné, že budete potřebovat pomoc prostřednictvím léků, které vám doporučí váš ošetřující lékař. V této souvislosti nikdy nezanedbávejte pravidelné kontroly, obvykle jednou ročně, a hlídejte zdraví svého srdce, hladiny cholesterolu i krevní tlak. Díky pravidelným kontrolám budete neustále vědět, jak si vedete a lékař vám vždy doporučí, jak byste mohli podpořit své zdraví ještě více, a to i bez použití léků.

Zdroj: MedicalNewsToday

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]