Bez podprsenky a bez nepohodlí i dušnosti: Odložení může pomoci ke zpevnění i zvětšení poprsí

Fotografie: DropTopGal Mang25 / Creative Commons / Attribution 2.0

Nenošení podprsenky nabízí řadu užitečných zdravotních přínosů. Pokud s tímto návykem začnete i vy, můžete se těšit na větší pohodu a lepší spánek.

Téměř každá žena nosí přes den podprsenku, některé dokonce i v noci. Mnohé z nich si však neuvědomují, že ji ve skutečnosti vůbec nepotřebují k tomu, aby jejich prsa vypadala pevněji a přitažlivěji. Kromě toho se tvrdí, že její časté nošení může mít dokonce negativní dopady, a to jak na poprsí, tak i celkové zdraví, říká doktor David Mills. Níže se proto můžete podívat na nejzajímavější přínosy nenošení podprsenky.

Zvětší se vám prsa

Pokud přestanete nosit podprsenku, může se stát, že po nějaké době se vaše poprsí zvětší. To především proto, že vaše tělo začne používat prsní svaly intenzivněji, aby odolávalo váze vašich prsou. Samozřejmě se zázračně nestanou plnějšími, ale je možné, že se přirozeně zpevní, takže budou vypadat i větší. Kromě toho vás pak může tento návyk ochránit před povislými prsy.

Zdravější poprsí

Podprsenky samozřejmě nemusí nutně prsům škodit, ale jak se ukázalo, jejich nošení může mít mnoho nepříjemných vedlejších účinků, jako je například nepohodlí nebo dušnost. Pokud je však přestanete nosit, zlepší se váš průtok krve, budete více používat prsní svaly, a dokonce je to hygieničtější – to především proto, že tělesný pot, který se hromadí mezi podprsenkou a prsy, obvykle tvoří živnou půdu pro bakterie.

Budete se cítit lépe

Ženy milují ten pocit, kdy po dlouhém dni v práci mohou konečně přijít domů a sundat si podprsenku, zejména pokud je příliš těsná a nepříliš pohodlná. A teď si představte, že si tento pocit můžete užívat každou minutu, každou hodinu – prostě každý den. Jakmile to jednou zkusíte, pravděpodobně ji už nikdy nebudete chtít znovu nasadit.

žena pohoda
Fotografie: Pexels

Už žádné potíže se spaním

Pokud nosíte podprsenku, když jdete spát, a v noci máte problémy s usínáním nebo s udržením spánku, může být problém právě v ní. Některé výzkumy ukázaly, že tímto způsobem narušujete svůj odpočinek, což může vést k řadě dalších nepříjemných problémů, jako je únava, deprese nebo vyšší riziko vzniku srdečních onemocnění. Pokud navíc přestanete podprsenky nosit, můžete tím ušetřit spoustu peněz. Pravděpodobně sami víte, kolik takový hezký kus může stát.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]