Tyto snadné cviky jsou speciálně navržené pro lidi nad 30 let, kteří si přejí rychle zhubnout

Fotografie: Depositphotos

Pokud se chcete zbavit přebytečného tuku, můžete vyzkoušet jednoduchá domácí cvičení. Nevyžadují mnoho času a ani velkého úsilí.

Abyste získali svou vysněnou postavu, nemusíte podle lékaře Daniel Bubnis nutně chodit každý den do posilovny, nebo si neustále ubírat ze svého jídelníčku. Pomoci vám totiž dokážou i jednoduché domácí cviky, které vás nevyjdou na žádné peníze a nezaberou vám ani mnoho času. Stačí si vyhradit například během rána či pozdního odpoledne pár minut a již během několika týdnů zaznamenáte skvělé výsledky.

Schody jako skvělé kardio

Pokud se chcete zbavit břišního tuku, pomoci vám dokážou i obyčejné schody. Stačí si udělat chvíli času a několikrát je během dne vystoupat (dohromady například 15 minut). Tímto způsobem posílíte své tělo a zdokonalíte také svou kondici, přičemž kila půjdou postupem týdnů rychle dolů. Délku cvičení můžete postupně zvyšovat, abyste se nezasekli na jednom místě. Odměnou pro vás bude lepší fyzická kondice a pevné i vyrýsované tělo.

Použijte židli k procvičení břicha

Toto cvičení bude vaším nejlepším přítelem, zejména pokud nemáte čas opustit kancelář a jít do posilovny. Je velmi jednoduché a efektivní, přičemž vám umožní procvičit břišní svaly a zpevnit střed těla. Stačí se posadit na židli a opřít se o její okraj. Poté začněte zvedat nohy, držte je rovně před sebou, a poté je ohněte přitažením kolen k hrudníku. Pro získání nejlepších výsledků provádějte 3 série po 20 opakování.

Jakmile budete hotoví, zůstaňte na židli a tentokrát se zaměřte na procvičování boků. Jak uvádí web HealthLine, břišní tuk se nachází na několika úrovních žaludku, a proto je důležité stimulovat všechny svaly, abyste dosáhli uspokojivých výsledků. Jednoduše tedy použijte nábytek jako oporu a lehněte si na bok. Pak se opřete o jednu paži a zvedejte nohy nahoru a dolů. Po dokončení cviku zopakujte pohyb na druhou stranu a takto to provádějte alespoň 15 minut.

Časté chyby hází klacky pod nohy všem, kdo se snaží hubnout. Patří mezi ně i nedostatečný spánek

medicimbal cvičení
Fotografie: Freepik

Obrácené sedy-lehy

Toto cvičení je velmi jednoduché a nevyžaduje žádné speciální vybavení, přičemž vám zabere jen několik minut. Provedete ho tak, že si lehnete na svá záda, položíte ruce naplocho s dlaněmi k podlaze, a poté narovnáte své nohy. Z této pozice zvedněte nohy (měli byste cítit zatínání svalů v oblasti středu břicha).

Dávejte si však pozor, abyste to nedělali příliš rychle, protože byste si mohli způsobit újmu. Pro získání maximálního účinky provádějte 3 série po 20 opakování. Na webu ZdravéStravování.eu jsme také psali o tom, jak vám správný jídelníček pomůže snížit hladinu cholesterolu.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]