Dosažení vysněné postavy z pohodlí domova v zimním období je snazší, než si většina lidí myslí

Fotografie: Depositphotos

Prováděním těchto jednoduchých cviků získáte ploché břicho a štíhlou postavu již během 30 dní. Stačí si na ně každý den vyhradit chvilku času.

Pokud chcete zhubnout, nebo si jen udržet ploché břicho, pak byste se měli zaměřit na pravidelné provádění těchto jednoduchých cviků. Stačí si na ně vyhradit chvilku času během každého dne a již brzy bude vaše tělo mnohem štíhlejší. Samozřejmě je také důležité věnovat se zdravé stravě a, jak uvádí lékař Daniel Bubnis, kvalitnímu spánku. Výsledky však uvidíte již během 30 dní.

Začněte prováděním sed-lehů

Jedná se o klasický základní cvik, který vám pomůže zpevnit břišní svaly a účinně zeštíhlit postavu. Stačí si lehnout na svá záda (nejlépe na pohodlnou podložku), pokrčit kolena a následně zvednout ramena tak, že si dáte ruce za hlavu a stáhnete břišní svaly. Tento pohyb proveďte 15krát, poté si dejte chvilku pauzu.

Sed-lehy se zdviženýma nohama

Pokračujte dalším cvikem, kterým jsou sed-lehy se zdviženýma nohama. Ty provedete tak, že si opět lehnete na svá záda, nohy necháte rovně a ruce si dáte nahoru. Poté začněte zvedat nohy z podlahy pod úhlem 45 stupňů a zároveň stahujte břišní svaly. Proveďte 10 opakování, poté si pomalu lehněte zpět na podložku. Jak uvádí web HealthLine, tímto pohybem výborně procvičíte horní i spodní část břicha.

Prkno s pohybem nohou

Nyní se přetočte a udělejte polohu prkna (měli byste být opření o své lokty a špičky nohou). Jakmile budete připravení, začněte ohýbat levé koleno dopředu směrem k pasu, stočte ho a několik sekund takto podržte. Poté zatáhněte nohu dozadu a opakujte znovu s pravou nohou, přičemž na obě strany proveďte alespoň 15 opakování.

Od přebytečných kil k vytoužené postavě: Do vysněného cíle pomůže dovést i jóga nebo HIIT

prkno žena
Fotografie: Freepik

Zvedání trupu s rukama nahoru

Tento jednoduchý cvik vám pomůže vybudovat pevný střed těla a také účinně vyrýsovat břišní svaly. Lehněte si opět na svá záda a ruce i nohy nechte rovně natažené. Poté začněte zvedat ruce a spolu s nimi zvedejte i svůj trup tak, abyste se dostali do sedu (nohy by měly zůstat připevněné k zemi a stále rovně natažené). Nakonec stáhněte břicho a pomalu začněte klesat do výchozí pozice. Na webu ZdravéStravování.eu jsme také nedávno psali o tom, jak vám dokáže pomoci zhubnout přerušovaný půst.

Pozice lodi Navasana

Tato pozice posiluje břišní svaly, nohy a také spodní část zad. Posaďte se s pokrčenými koleny a chodidly na podložku, mírně se předkloňte a začněte zvedat nohy ze země. Poté natáhněte ruce přímo před sebe a snažte se udržet kolena rovně po dobu 30 sekund až 1 minuty.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]