Toto snadné cvičení nejen pro starší ročníky vás zbaví nadbytečného tuku bez větší námahy

Fotografie: ZdravéStravování

Hubnutí je pro mnohé nekonečný příběh, který se neustále opakuje. Zpravidla proto, že nepřistupují ke ztrátě nadbytečného tělesného tuku jako ke změně životního stylu.

Zbavit se nadbytečného tuku na těle je obtížný a často zdlouhavý proces. V tomto případě není důležitá pouze změna ve stravě, ale i v myšlení. Chce to odhodlání, vytrvalost, trpělivost a silnou vůli. Jedině pak můžete očekávat výsledky, které vám vydrží dlouhou dobu. Přistupujte k hubnutí jako ke změně životního stylu, jejž je potřeba si osvojit, ne jako k drastické dietě.

Ztráta tělesného tuku

Pamatujte, že vždy je nejdůležitější úprava jídelníčku, životního stylu a fyzické aktivity. Nenechte se zlákat sliby módních diet a doplňků na spalování tuku, které vám zaručují rychlé výsledky. Možná zhubnete během chvíle, ale věřte, že ne na dlouho. Udržet si optimální váhu lze pouze krok po kroku, postupně a pomalým tempem, jak radí dietoložka Marie Lorraine Johnson.

Začněte s účinným cvičením

Snažte se najít fyzickou aktivitu, která vyhovuje vašemu režimu, především vaší práci. Pokud nemáte příliš času chodit do posilovny, bazénu nebo navštěvovat jiná fitness centra, můžete zpočátku zkusit cvičení doma. Pamatujte ale, že to chce obrovskou vůli a odhodlání. Můžete začít s několika jednoduchými cviky, při nichž využijete jen stěnu pokoje.

dřep o zeď
Fotografie: Freepik

Osobní trenérka Nicole Davis doporučuje například dřep o stěnu. Z vašeho těla vytvoříte tvar židle, nohy do pravého úhlu, záda opřená o zeď. Vydržte do nejdéle. Nebo opřete jedno chodidlo o stěnu a dělejte dřepy na jedné noze, poté vystřídejte. Pokud nejste velkými fanoušky kliků, opět k tomu můžete jako opěru použít stěnu místnosti. Opřete se o ni dlaněmi, nohy k sobě a začněte s kliky. Kulatý zadeček vám zajistí pravidelné cvičení mostu. Lehněte si na záda, opřete chodidla o zeď, nohy v pravém úhlu a zvedejte hýždě.

Dieta 5 lžic je účinným spojencem v boji proti přebytečným kilogramům. Klíčem jsou menší porce

Změňte svůj životní styl

Hubnutí ale bohužel není pouze o cvičení, upozorňuje dále Nicole Davis. Na ztrátu přebytečných kil má vliv několik faktorů, nejen strava a pohyb. Ale například i spánek. Snažte se chodit spát o něco dříve a vstávat o trochu později. Je to jednoduchá metoda, jak dosáhnout a udržet si zdravou tělesnou hmotnost. Nebojte se tuků. Existují totiž nejen ty špatné, ale i zdravé. To znamená, začleňte do jídelníčku více ořechů nebo olivového oleje.

Vyhýbejte se slazeným nápojům. To je veliký nepřítel. Spousta lidí si myslí, že nápoje nemají vliv na váhu, ale opak je pravdou. Slazené limonády jsou plné cukru. Žádné zdravé jídlo vám nepomůže, pokud budete pokračovat v pití sladkých sycených nápojů. Pijte černou kávu bez smetany a cukru. Stimuluje váš centrální nervový systém, zvyšuje metabolismus a podporuje odbourávání mastných kyselin. Choďte na procházky. O výhodách chůze při hubnutí jsme již psali na ZdravémStravování.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]