S těmito rychlými cviky vám bude břišní tuk doslova mizet před očima. Zvládne je každý z pohodlí domova

Fotografie: Depositphotos

Pravidelné provádění těchto cvičení vám pomůže odstranit veškerý břišní tuk. Jsou velmi snadná a můžete se jim věnovat v pohodlí svého domova.

Získat vysněnou postavu a mít ploché břicho nemusí být tak náročné, jak si mnozí myslí. Není totiž nutné každý den dřít v posilovně, běhat maratony nebo držet drsnou dietu, abyste se zbavili přebytečných kil a mohly vám začít růst svaly. Jak totiž uvádí lékařka Danielle Hildreth, přebytečného tuku se lze zbavit prováděním správných cvičení s vlastní vahou, která vám zaberou pouze chvíli času a nevyžadují žádné náčiní. Je však dobré provádět je každý den.

Přitahování kolen k trupu

Prvním účinným cvičením, které vám pomůže odstranit přebytečný břišní tuk, je přitahování kolen k trupu. Jednoduše si lehněte na záda, mírně zvedněte hlavu a nohy nad podložku. Poté přitáhněte kolena k trupu a ohněte ruce tak, aby byly rovnoběžně s podlahou. Snažte se procítit, jak vám zatínají břišní svaly a zpevňuje se vaše jádro. Pro získání maximálního účinku opakujte totožný pohyb alespoň 15krát a poté přejděte k dalšímu cvičení.

Zvedání nohou vzhůru

Dalším cvikem je zvedání nohou vzhůru, toto je o trochu náročnější než předchozí poloha. Stačí si opět lehnout na záda, pokrčit kolena a poté zvednout jednu nohu a položit ji na podlahu. Je důležité při pohybu udržovat napnuté břišní svaly, a jakmile budete mít hotovo, opakujte to samé na druhou nohu. Cvičení opakujte 15krát na obě strany a poté si pár vteřin odpočiňte, abyste zbytečně nepřetížili tělo. To by se mohlo dle webu Healthline projevit bolestmi a křečí.

Díky tomuto stravovacímu plánu přizpůsobeného krevní skupině budete hubnout i 3 kg týdně

Vytáčení trupu do stran

Nyní se posaďte, propleťte prsty obou rukou, ohněte nohy v kolenou a zvedněte je z podlahy. Pokuste se v poloze zpevnit a poté pomalu vytočte trup na jednu stranu, přičemž se loktem snažte dotknout země. Cvičení opakujte 15krát na obě strany a snažte se klást důraz na správnou rovnováhu. Stejně tak nezapomínejte na správné držení těla. Na ZdravémStravování jsme také radili, jaké cviky pomohou vyřešit hrb na zádech.

Dotek rukou a chodidel

Poslední cvičení je náročnější, ale pokud ho budete provádět častěji, kilogramy půjdou dolů samy. Jednoduše se posaďte a zvedněte kolena tak, aby vaše chodidla byla rovnoběžná s podlahou. Poté natáhněte ruce před sebe, zvedněte nohy směrem k trupu a zkuste se dotknout rukama svých chodidel. Cvičení opakujte 20krát, a pokud chcete, celý trénink proveďte ještě jednou. Abyste zhubli co nejrychleji, neměli byste zapomínat na zdravou stravu, což prokázalo již mnoho odborných studií.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]