Jak vyzrát na povislá prsa. Jednoduchý návod dokáže doslova zázraky

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí příliš povislá prsa a chirurgická operace nepřipadá v úvahu, vyzkoušejte tyto dva osvědčené triky, kterými je zpevníte přirozeně.

Pěkná a pevná prsa jsou luxusem, po němž touží téměř každá žena – v současné době se proto mnoho z nich v případě nespokojenosti uchyluje k plastické operaci, která sice je velmi účinná a efektivní, ale stojí poměrně dost peněz. Pokud tedy hledáte způsoby, jak se zbavit příliš povislých prsou přirozeně, zde se můžete podívat na ty dva nejlepší a osvědčené, jimiž si skutečně přilepšíte.

Prsa nemají žádné svaly

Prsa jsou jednou z nejkřehčích částí těla, protože nemají žádné svaly – prs jako takový je obklopen pouze vrstvou tukové tkáně, žlázové tkáně a vazivové tkáně, což znesnadňuje tonizaci této části těla. Určité faktory, jako jsou příliš dlouhé slunění, úbytek hmotnosti nebo hormonální změny, tak urychlují jejich ochabení, což se v důsledku podepíše především na jejich pevnosti. Pokud vás tedy již nějakou dobu trápí příliš povislá prsa, vyzkoušejte tyto dva způsoby, které jim navrátí jejich pevnost a krásu.

Fotografie: Pexels

Způsob č. 1: Cvičení na prsa

Aby byl tento způsob účinný, měli byste ho provádět každý den (nebo alespoň několikrát týdně) – ano, může se to sice zdát náročné, ale co se týče pevnosti vašich prsou, nic není snadné a rychlé. Provádět byste ho měli vždy po třech sériích a deseti cvicích, což je nejlepší kombinace, která dokáže z dlouhodobého hlediska posílit svaly především pod vašimi prsy a ve vašem podpaží. Vypadat to bude následovně:

  1. Lehněte si na lavičku (nebo postel či podložku).
  2. Do každé ruky vezměte závaží o hmotnosti 2 kg.
  3. Natáhněte paže a zvedněte je nad hrudník.
  4. Nyní paže spusťte co nejníže (jako byste byli letadlo).
  5. Zvedněte paže opět nad hrudník.
  6. Cvičení opakujte.

Způsob č. 2: Domácí lék s olivovým olejem

K dalšímu způsobu pro zpevnění svých prsou budete potřebovat pouze jednu jedinou ingredience – extra panenský olivový olej. Jde především o masážní techniku, takže se nyní rozhodně nezapotíte, jako tomu bylo v předchozím případě. Nejlépe však podle odborníků uděláte, když budete pravidelně provádět oba dva způsoby. Nyní se pusťte do toho:

  1. Lehněte si na postel s polštářem pod zády.
  2. Vezměte si do dlaní trochu olivového oleje a rozetřete ho.
  3. Položte jednu ruku na každý prs a provádějte malé krouživé pohyby, jako byste je masírovali.
  4. Proveďte 10 krouživých pohybů na každém prsu a máte hotovo!

Přebytečný olivový olej byste ze své pokožky rozhodně neměli stírat, neboť pomáhá zvýšit její pružnost. Budete-li toto masážní cvičení dělat každý den nebo alespoň třikrát týdně, vaše prsa budou mnohem pevnější a pružnější, než tomu bylo doposud. Nejlépe však uděláte, pokud toto cvičení budete provádět dohromady i s prvním příkladem.

Nezapomeňte si pohlídat svůj životní styl

Přirozené stárnutí prsou urychlují také některé faktory, jako je například kouření, stres, konzumace alkoholu, vystavení slunci, nedostatečná hydratace, přibývání na váze a nošení nesprávné velikosti podprsenky – pokud tedy chcete svá prsa posílit, měli byste brát tyto faktory také v úvahu.

V poslední době navíc lékaři často diskutují o tom, zda je skutečně vhodné nosit podprsenku či nikoliv – již několik odborných studií skutečně potvrdilo, že nošení podprsenky snižuje pevnost prsou a přispívá k urychlení jejich poklesnutí. Někteří vědci však skrze toto téma varují, neboť je podle nich stále zapotřebí dalšího výzkumu.

Zdroj: Healthline, Femina