K této bleskurychlé metodě na spalování břišního tuku stačí jediná židle. Zvládnou to i starší ročníky

Fotografie: Depositphotos

Pokud začnete provádět tyto cviky, zbavíte se veškerého břišního tuku. Nejlepší na nich je skutečnost, že přitom můžete sedět na židli.   

Břišní tuk je nepřítelem většiny lidí a mnozí si neví rady, jak se ho jednou provždy zbavit. Nemusíte však nutně cvičit v posilovně nebo běhat dlouhé vzdálenosti, abyste se zbavily přebytečných kilogramů. Skvěle vám postačí zaměřit se na těchto pět domácích cvičení a provádět je pravidelně. Velmi brzy si budete moci dle lékaře Gregoryho Minnise všimnout, že se mění vzhled vaší postavy a cítíte se ve svém těle mnohem lépe.

Zvedání kolen a šikmý tah

První cvičení je trošku náročnější a proto mějte na paměti, že vám může dát zabrat. Stačí se posadit na židli tak, abyste se dotýkali svými koleny a poté se chytněte za područky. Ujistěte se, že máte rovná záda, a poté začněte pomalu zvedat obě kolena současně k hrudníku, načež je zlehka spouštějte k podlaze – aniž byste se jí však dotkli. Cvičení opakujte 10 až 20krát a poté si dejte chvilku pauzu. Rozhodně to ze začátku ihned nepřehánějte.

Nyní se stále vsedě a s rukama na područkách nakloňte k jedné straně židle a částečně z ní zvedněte hýždě. Pokuste se přitom udržovat rovná záda a jakmile budete připraveni, začněte zvedat kolena, jako v předchozím případě. Proveďte alespoň 10 opakování na každou stranu a poté si opět na chvíli odpočiňte. Na Zdravém Stravování jsme také psali o škodlivém vlivu trans-tuků v potravinách, před jejichž konzumací varuje Světová zdravotnická organizace.

Pevný zadek bez návštěvy posilovny. Mezi snadné domácí cviky patří i dřepy a výpady

Stahování kolen a jak na tuky v bocích

Další cvičení je zaměřeno na spodní část břicha a celé jádro těla. Posaďte se na okraj židle s chodidly na podlaze a rovnými zády, a poté pomalu roztáhněte ruce do stran ve výšce svých ramen. Nyní zvedněte pravé koleno k hrudi a levý loket opatrně přitáhněte ke kolenu, přičemž s každým pohybem důkladně dýchejte. Proveďte 20 až 30 opakování a poté prostřídejte kolena. Zkuste se cvičení provádět co nejsvižněji.

Fotografie: Depositphotos

Posledním účinným cvikem proti břišnímu tuku vás dorazí a budete moci skončit. Sedněte si na židli s nohama na podlaze a rukama nataženýma do stran ve výšce ramen. Poté se předkloňte tak, abyste se levou rukou dotkli prstů na pravé noze, a poté jděte nahoru a zase dolů, abyste se pravou rukou dotkli prstů na levé noze a tak dále. Pro získání maximálního účinku byste měli dle serveru Healthline provést alespoň 25 opakování.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]