Období chřipek a nachlazení lze prožít bez úhony i díky vitamínu D a dostatečné konzumaci zeleniny

Fotografie: Depositphotos

Nepříjemné nachlazení nebo chřipka mohou velmi snadno narušit váš každodenní život. Díky těmto metodám prevence vás však již nikdy nepřekvapí.

Pokud se chcete vyhnout chřipce či nachlazení, měli byste nejprve začít u správného jídelníčku, pravidelného pohybu a také kvalitního odpočinku. Právě díky těmto faktorům můžete dle lékařky Debry Rose Wilson udržet své tělo v dobré kondici a odehnat tak veškeré viry, které se vás budou snažit oslabit. Většina způsobů prevence vás navíc nevyjde na žádné peníze a podpoří váš organismus zcela přirozeně.

Jezte zelenou zeleninu

Zelená listová zelenina je bohatá na vitamíny, které pomáhají udržovat vyváženou stravu a podporují zdravý imunitní systém. Jedná se zejména o brukvovité druhy, jako je například zelí, kapusta či květák, jejichž konzumace posiluje specifické proteiny buněčného povrchu, které jsou nezbytné pro účinnou funkci imunitního systému. Pokuste se je proto zařadit do svého každodenního jídelníčku.

Získejte více vitamínu D

Nedostatek vitamínu D může vést k moha problémům, jako je například špatný růst kostí, vyšší riziko kardiovaskulárních onemocnění a slabost imunitního systému. Pokud se chcete ochránit před nemocemi, zaměřte se na jeho častější příjem – nejlépe vám pomohou zejména sluneční paprsky, nebo také vaječné žloutky, houby, losos, tuňák a hovězí játra. Další možností, jak jej můžete získat, jsou doplňky stravy.

Pravidelný pohyb je základ

Pokud se chcete vyhnout nachlazení a chřipce, pokuste se zůstat aktivní, čímž podle webu Healthline udržíte své tělo v dobré formě, ale také podpoříte svůj imunitní systém. Nemusíte přitom ani tolik dbát na intenzitu tréninku – pomoci vám dokáže i pravidelná procházka (alespoň třikrát týdně) nebo zavedení změn, včetně chození do schodů namísto používání výtahu.

žena se vyrýsovanými břišními svaly
Fotografie: Pexels

Přichází kritické období ucpaných nosů. Tato domácí metoda vám uleví během 30 sekund

Dopřejte si dostatek spánku

Spánek je alfa omega lidského zdraví, a pokud na něj dostatečně nedbáte, může vám to způsobit velké potíže. Častým problémem je zejména snížená obranyschopnost organismu vůči onemocněním a také zvýšené riziko úzkostí a depresí. Snažte se proto každý den naspat alespoň 7 hodin, což je ideální pro regeneraci a získání potřebné energie. Dbát byste měli také na svou psychickou pohodu, protože chronický stres úzce souvisí s rozvojem fyzických onemocnění. Pomoci vám dokáže banánový čaj, o kterém jsme na webu Zdravé Stravování již dříve psali.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]