Ničitelé přebytečného tuku: Potraviny, které bez problémů „rozpustí“ koblihu nebo slaninu a pomohou vám k vysněné postavě

Fotografie: Depositphotos / Edit

Dieta je především o fyzické aktivitě a zdravém jídelníčku. Ovšem i ve stravě existují triky, které proces hubnutí urychlí. Jsou to správné zvolené potraviny, jež vám pomohu rychleji spalovat.

Dieta, hubnutí a cvičení jsou žhavá témata zvláště před příchodem léta. Většina lidí si právě teď vzpomene na zimní kila navíc a rozhodne se bojovat za lepší postavu. Kromě pravidelné fyzické aktivity a zdravé stravy se vyplatí znát pár triků, které mohou pálení přebytečného tuku usnadnit. Zdravý jídelníček je může být skutečnou výzvou, ale můžete jej trochu vyladit a přidat pár správných potravin, které nastartují váš metabolismus a cestu k vysněné postavě usnadní, radí lékařka Jillian Kubala.

Nebojte se tučných ryb

Tučné ryby obsahují omega-3 mastné kyseliny, jejichž konzumace vám může pomoci rychleji spalovat. Ryby jsou také bohaté na bílkoviny, které vám pomohou cítit se déle sytými, takže se snáze vyhnete nezdravým svačinkám mezi jídly. Konzumace ryb také zrychluje metabolismus při trávení.

Kofein zlepšuje duševní a fyzický výkon

Káva obsahuje kofein, u kterého bylo prokázáno, že zlepšuje duševní a fyzický výkon. Zároveň však také zrychluje váš metabolismus. Konzumace malého šálku černé kávy před tréninkem může mít pozitivní vliv na jeho účinnost a výsledky. Nezapomeňte však pít hodně čisté vody.

Zelený čaj je nejlepším přítelem při dietě

Není žádným tajemstvím, že zelený čaj je velice dobrým spojencem při jakékoli dietě. Kromě mnoha zdraví prospěšných vlastností může být nápomocný při spalování přebytečného tuku. Zelený čaj obsahuje kofein a EGCG, které mohou stimulovat metabolismus a podporovat hubnutí. Pravidelné pití zeleného čaje navíc podporuje zdraví srdce a antioxidanty v něm obsažené snižují riziko rakoviny.

Fotografie: Pexels

Chilli papričky a kajenský pepř

Bylo zjištěno, že sloučeniny v kajenském pepři snižují zánět, pomáhají kontrolovat hlad a zrychlují metabolismus. To je důvod, proč většina doplňků nebo přípravků na hubnutí obsahuje kapsaicin, antioxidant v chilli, který vám pomáhá nejen spalovat tuky, ale také udržovat zdravou tělesnou hmotnost. Silné antioxidanty v pikantních papričkách mohou snížit zánět a chránit buňky před poškozením. Potraviny s jejich přídavkem také zvyšují pocit sytosti a brání tak přejídání.

Olivový olej nesmí chybět

Olivový olej je jedním z nejzdravějších tuků vůbec. Za předpokladu, že bude sloužit ke smažení. Bylo prokázáno, že olivový olej snižuje triglyceridy, zvyšuje HDL cholesterol (dobrý cholesterol) a stimuluje uvolňování GLP-1, jednoho z hormonů, který pomáhá udržovat vaše tělo syté po delší dobu.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]