Co je lepší pro hubnutí? Dlouhé procházky nebo rychlý běh

obrázek:lybrate.com

Cvičení má být součástí každé rovnice, pokud se snažíme zůstat zdraví. Mnoho odborníků doporučuje nejméně 30 minut nějaké sportovní aktivity pětkrát týdně. Pokud si přejeme snížit váhu, doporučuje se pohyb prodloužit až na hodinu. Pohyb je zde myšlen v podobě aerobního sportu, není to pomalá procházka kolem bloku. Obzvláště pro začátečníky, kteří se rozhodli se sportem začít, je ale hodinový běh příliš. Proto rychlá chůze je skvělá volba. Pokud ale nemáte čas na hodinovou svižnou procházku, zaběhejte si na 30 minut.

Pokud chcete zhubnout 0,5 kg za týden, budete muset spálit 500 kalorií denně.

Zde je srovnání kolik spálíte chůzí a během

Chůze:

60 minutová procházka (ujdeme 1,5 km za 15 minut): spálíme 243 kalorií
60 minutová rychlejší chůze (ujdeme 1,5km za 13 minut): spálíme 270 kalorií.

Běh:

30 minut běhu rychlostí 6km/h: spálíme 270 kalorií
30 minut běhu (uběhneme 1,5 km za 9 minut): spálíme 300 kalorií

Tyto přehledy jsou orientační, musíme brát na zřetel, že záleží na několika faktorech jako např.: na našem věku, rychlosti bazálního metabolismu, zdravotním stavu apod.

Jak můžete vidět, při 60 minutové chůzi (kdy ujdete 1,5 km za 13 minut) spálíte stejné množství kalorií jako při 30 minutovém běhu (kdy běžíte rychlostí 6km/h).

Ať už běháte nebo chodíte, je dobré se zaměřit na rychlost pohybu. Při běhání například o rychlosti 8km/h spálíte každou minutu 13 kalorií (za 30 minut tedy spálíte 390 kalorií). A to vám může napomoci k rychlejšímu snižování břišního tuku. Pokud ale běhání není zrovna vaše oblíbená sportovní disciplína, tak si raději udělejte čas na svižnou 60 minutovou procházku, kdy půjdete rychlostí 4 km/h s 10% sklonem a spálíte 567 kalorií.

Jak je vidět, vyplývá z toho jedna hlavní věc – dělejte to co vás baví, čím tvrdší práci v daném sportu odvedete, tím více spálíte.

Při běhu spálíte více kalorií za minutu, než při chůzi. Pokud se naučíte mít rádi běh, tak můžete rychleji zhubnout. Jestli máte vyhraněnou hodinu na cvičení, je nejlepší tato kombinace: 30 minut běh, 20 minut silový trénink, 10 minut protahování. Takto intenzivní hodina pohybu vám pomůže dosáhnout vašich cílů o snížení hmotnosti rychleji, než jen svižná hodinová procházka.

Mohlo by Vás dále zájímat: