Jednoduché domácí cviky změní postavu k nepoznání během několika málo týdnů

Všichni toužíme po tom mít krásnou a štíhlou postavu. To ale bez pravidelné fyzické aktivity a správnými cviky jde jen těžko. Pokud i vy patříte k těm, kteří se vymlouvají na to, že nemají čas chodit do posilovny či běhat, máme pro vás sérii jednoduchých, ale účinných cviků, které můžete snadno cvičit doma i v kanceláři.

Tyto cviky vám pomohou zformovat postavu, zejména problematickou oblast hýždí, a zároveň vás nabijí pozitivní energií. Cvičení vám nezabere více než patnáct minut a budete k němu potřebovat jen židli a činky.

Cvik číslo jedna

K tomuto cviku budete potřebovat židli. Posaďte se na podlahu s nohama pokrčenýma a na šířku boků. Vaše záda směřují k židli. Dejte ruce za hlavu a zakloňte se tak, aby se vaše záda dotýkala židle. Toto je počáteční pozice. Následně zvedněte boky vzhůru do vzduchu a horní část těla se opře o sedadlo židle. Poté pomalu spusťte boky opět dolů. Proveďte tři sady tohoto cviku po dvanácti opakováních.

Cvik číslo dva

I k tomuto cviku budete potřebovat židli. Posaďte se na židli a natáhněte pravou nohu před sebe. Ruce držte před sebou. Následně začněte pomalu vstávat ze židle pohybem vycházejícím z levé nohy. Pravou nohou nehýbejte. Postavte se, chvilku si odpočiňte a následně se vraťte stejným pohybem do výchozí pozice. Opět proveďte tři sady po dvanácti opakováních na každou nohu.

Cvik číslo tři

Klekněte si na zem na kolena, chodidla k sobě. Vezměte činku či lahev naplněnou vodou a držte ji před hrudníkem ve skrčených rukou. Toto je výchozí pozice. Následně pomalu spusťte hýždě směrem dolů, až dosednete na paty. Poté se pomalu za použití pouze hýžďových svalů vraťte do výchozí pozice. Cvik opět opakujte ve stejném počtu jako cviky předchozí, tedy tři sady po dvanácti opakováních.

Cvik číslo čtyři

Postavte se pravou stranou vedle opěradla židle. Jednou rukou uchopte horní část židle. Přeneste váhu na pravou nohu a mírně ohněte koleno. Následně se ohněte trupem vpřed a současně zvedněte levou nohu. Udržujte rovnováhu na pravé noze. Proveďte tři série po dvanácti opakováních na pravou i levou nohu.

Cvik číslo pět

Lehněte si břichem na židli tak, abyste cítili, že vaše tělo leží zcela na podpěře. Vaše nohy by měly viset dolů. Následně uchopte kraj židle rukama a s nádechem zvedněte nohy co nejvýše.

Zůstaňte v této poloze několik sekund, vydechněte a vraťte se do výchozí polohy. Cvik opakujte ve třech sadách po deseti až patnácti opakováních.

Cvik číslo šest

Lehněte si na levou stranu. Nohy ohněte v kolenou a přitlačte je proti sobě. Levou rukou si podepřete hlavu a pravá ruka by měla být opřená na podlaze před vámi. Trup i kolena směřují dopředu. Zvedněte nohy a pomalu začnete otevírat a zavírat kolena. Proveďte patnáct opakování ve třech sadách na každou stranu.

Cvik číslo sedm

Lehnete si na záda, prohrčte nohy v kolenou a chodidla posuňte co nejblíže k hýždím. Následně nohy v kolenou od sebe otevřete tak, aby se vaše chodidla opřela o sebe, jakoby do pozice motýla. To je výchozí pozice. Poté za použití hýžďových svalů zvedejte tělo od země a následně opět pomalu spusťte na podlahu. Cvik opakujte ve třech sadách po deseti až patnácti opakováních.

Fotografie: Tin247

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]