Kolik musíte udělat kroků, abyste začali hubnout pomocí chůze?

Doba, kdy lidé problémy s váhou řešili jen léky, je snad už za námi. Nyní se lidé snaží žít více zdravě – lépe se stravují a více se pohybují. Díky zdravému životnímu stylu máme více energie a lépe se soustředíme.

Chcete-li zhubnout nebo si tvarovat svou postavu, nemusíte jít hned do posilovny a zvedat různá závaží nebo vykonávat vyčerpávající kardio cvičení pro hubnutí. Tím nechceme říci, že tyto metody nejsou účinné. Pokud jste typ člověka, který je rád na čerstvém vzduchu a posilování vám nevyhovuje, tak pro vás je ideální varianta – chůze.

Chůze je jednoduchá a účinná forma cvičení, která bude pracovat na všech Vašich svalech. Při chůzi musíte ale myslet na několik věcí – jedná se především o rychlost, vzdálenost a váhu. Pro maximální efektivitu myslete na tato základní pravidla:

  • vytvořte si vlastní plán a choďte každý den
  • stanovte si nejdříve malé cíle např. 30 minut svižné chůze a postupně zvyšujte.
    Výsledky by měly být viditelné velmi brzy.

Zde je odhad hmotnosti, kterou zhubnete při chůzi. Mějte na paměti, že vše závisí na faktorech jako jsou hmotnost člověka, hydratace, rychlost chůze a zdravotní stav.

100 kcal = 2 000 kroků = 1,5 kilometrů

To znamená, že pokud chcete například zhubnout za týden 0,5 kg váhy, je třeba spálit denně 500 kcal, což je přibližně 10 000 kroků (cca 7,5 km).

Při chůzi byste se měli dívat rovně před sebe a brada by měla směřovat trochu dopředu. Ruce sevřené v pěst vedle těla. Je důležité, abyste se cítili při chůzi příjemně a nezapomínejte na vhodné oblečeni (ideálně ve sportovním oblečení). Chůze musí být svižná a postupně můžete přidávat mírný klus či zrychlit tempo.
Doporučujeme takto chodit ze začátku alespoň 3x týdně.

Přejeme hodně zdaru!