Česnekový olej nalezne své využití jako účinný lék na spoustu neduhů

Fotografie: Freepik

Česnekový olej není vůbec složitý na přípravu. Můžete ho mít uskladněný několik měsíců a je skvělý na funkci kloubů a má také dobrý analgetický účinek.

Na takový olej si připravte pouze:

  • Česnek, asi 350 gramů
  • Rostlinný olej (nerafinovaný)

Česnek si oloupejte a nasekejte na jemno nebo nastrouhejte. Vložte ho do skleněné nádoby o objemu jednoho litru a zalijte kvalitním rostlinným nerafinovaným olejem až po hrdlo. Nádobu uložte na tmavé místo na dobu asi dva týdny a každý den promíchejte. Po této době olej sceďte přes čtyři vrstvy plátna. Použít můžete i látkovou plenu.

Na co se česnekový olej používá?

Olej můžete vmasírovat do bolestivých míst – klouby v případě artrózy nebo dolní část zad, pokud vás trápí osteochondróza. Po namazání místo zakryjte potravinovou fólií a zabalte se teplé šály. Nejlépe uděláte, pokud to provedete na noc.

Fotografie: Freepik

Uleví se vám během několika dnů. Bolestivé pocity budou ustupovat a obnoví se pohyblivost kloubů. Vydržte s masírováním alespoň dva měsíce a uvidíte, že vám vaše klouby poděkují. Česnek totiž zlepšuje krevní oběh.

Česnek jako lék na různé nemoci

Česnekový olej samozřejmě můžete použít i na jiné věci. Mimo jiné se dá využít do marinád a dresinků, stejně jako ve spojení s bramborami nebo grilovanou zeleninou. Mezi další jeho benefity patří také:

  • Protizánětlivé vlastnosti, pomáhá při onemocnění kůže
  • Zbaví vás skvrn na pokožce, společně s bahnem z Mrtvého moře dokáže zázraky
  • Funguje i jako repelent proti komárům díky svému typickému zápachu
  • Stroužek česneku postačí, aby vás přestal bolet zub
Fotografie: Pixabay

Česnekový olej je také ideální pomocníkem v boji s nehtovou kůžičkou a lámavých nehtů. Olejem také můžete podpořit růst vlasů vmícháním do vlasové pokožky. Nechte olej působit několik hodin a pak umyjte vlasy jemným šamponem.

Poradí si také s opary, se kterými zatočí opravdu rychle. Jeho přírodní vlastnosti pomáhají tlumit otok, ale také bolest. Rozhodně česnek nepodceňujte, je to superpotravina, která by neměla chybět v žádné domácnosti.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]