Esenciální olej z Pačule obecné má pozitivní vliv na imunitu

Esenciální olej se často používá při takzvané aromaterapii, která pomůže člověka výrazně uklidnit. Nejde však o jediné klady. Pokud by byl využitý právě tento esenciální olej, jsou pozitivní účinky opravdu velké. A co je jeho hlavní složkou? Patchouli. Jedná se o unikátní bylinu, kterou můžete znát i pod názvem pačule obecná. Právě její vůně má unikátní vliv na lidské zdraví. Co konkrétně umí?

Zrychlí metabolismus

Tento esenciální olej je skvělou volbou v případě potřeby zrychlit váš metabolismus. Díky tomu bude lepší látková výměna vašeho těla, stejně jako je pozitivním kladem i to, že díky tomu můžete efektivněji spalovat tuky.

Sníží zánět

Druhým kladem je snížení zánětu. Ať už v těle nějaký máte a chcete podpořit běžnou léčbu, nebo je vaším cílem naopak prevence, jde o skvělou volbu, se kterou neuděláte chybu.

Eliminuje infekce

Tento esenciální olej dokáže také dobře bojovat proti infekcím. Ať už jsou kdekoliv nebo mají jakoukoliv intenzitu, pačule obecná dokážeš být dobrým pomocníkem, který vám přijde vhod.

Prospívá svalům

Je dobrou volbou, pokud chcete prospět vašim svalům a také vaší kůži. Eliminuje případná ochabování, což se následně podepíše i na vaší kráse, ale i na celkové síle a kvalitě.

Pomáhá nervům

Tento esenciální olej můžeme považovat za velmi dobré a také za velmi silné přírodní antidepresivum. Ať už jste jenom nervózním, nebo trpíte stavy jako je úzkost nebo deprese, je dobrým pomocníkem. Zbaví vás problémů a uklidní mysl.

Zmírní nachlazení

S ním často souvisí bolesti svalů, ale třeba také kašel. Na obojí se tento esenciální olej hodí více než cokoliv jiného. Pokud jste nemocní, rozhodně byste ho měli použít jako doplněk léčby.

Prospěje močovému systému

Tady dokáže nejenom eliminovat možný zánět, který se může objevit, ale také podporuje močení. Pokud máte v této oblasti problémy, zkuste tuto metodu přírodní léčby.

Je afrodiziakem

Hodit se může nejenom mužům, ale může se hodit také ženám. V první řadě proto, že umí dobře potvrdit chuť na sex. Dále nezapomínejme ani na podporu erekce u mužů.

Pomáhá vnitřním orgánům

Má blahodárný vliv například na vaše játra, na žaludek, stejně jako na střeva. Opomenout nelze ani na ledviny a řadu dalších vnitřků orgánů, které tak fungují, jak mají.

Nahradí deodorant

Zajímavé použití je i v případech nežádoucí tělesné vůně. Může být nejenom dobrou náhradou klasického deodorantu, ale zapomínat nelze ani na zmírnění pocení.

Zbaví vás hmyzu

A je jedno, zda jde o komáry, mouchy, vosy, nebo třeba i mravence nebo brouky. V tomto směru je tento esenciální olej dobrým pomocníkem jak pro vás, tak samozřejmě také pro vaši domácnost.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]