Vhodné doplňky stravy, které by měly užívat ženy po padesátce

Fotografie: Freepik

Po 50 letech života by měla každá žena užívat doplňky stravy, které ji sice nevrátí věk, ale udrží ji v dobré kondici. Doporučovány jsou také léky na imunitu nebo ženské libido.

S výběrem doplňků stravy by měl pomoci odborník, proto každá žena je jiná a každá bude potřebovat jiné doplňky a vitamíny. Zvláštní pozornost by se měla věnovat doplňkům pro kardiovaskulární systém.

Fotografie: Freepik

Proč jsou doplňky stravy pro ženy starší 50 let tak důležité?

Každá žena, ať je v jakémkoliv věku, by měla užívat vitaminy a minerály. Po 50. roce života by se jejich množství mělo ještě zvýšit. Žena je věku, kdy může klesat hladina estrogenu v důsledku menopauzy. To může vést k rozvoji osteoporózy, problémů s kardiovaskulárním systémem nebo může mít za následek hormonální poruchy v těle. Ve výsledku se zrychlují procesy stárnutí orgány, ale také se snižuje kvalita vlasů a pokožky.

Mezi nejčastěji doporučovaný doplněk stravy se používá komplexní multivitaminový doplněk, ve které jsou obsaženy veškeré minerály a vitaminy, které žena po padesátce potřebuje.

Doplňky by měly obsahovat hlavně vitaminy A, E, C, D3, K, B a také stopové prvky Ca, MG, Zn, Cu a další. Optimální složení vitamínu a minerálů by mělo být na míru ženách právě po 50. roce života. Balení mohou být vytvořena tak, že se dělí na minerály a vitaminy rozpustné ve vodě a v tucích. Procesům stárnutí zabraňují silné antioxidanty reesveratrol a dyhidloquercetin.

Fotografie: Freepik

Čím víc se blíží menopauza, tím více se snižuje libido

Vědci již před čase prokázali, že sexuální život je pro ženu způsobem, jak si prodloužit mládí a dlouhověkost. Tomu mohou pomoci některé doplňky stravy, které obsahují výtažky z přírodních surovin. Mohou zvýšit sexuální touhu ženy, ale také celé tělo omladit, posílí imunitu a podpoří práce kardiovaskulárního systému. Tyto doplňky by ale neměly být užívány bez konzultace s odborníkem. Je možné, že bude tělo ženy intolerantní k některé ze složek doplňku.

Při výběru doplňků stravy je vše individuální, takže u všech je nutné konzultace s odborníkem. Mezi oblíbené doplňky stravy, které ovlivňují kardiovaskulární systém, gastrointestinální trakt, imunitu nebo muskuloskeletální systém patří vitamíny, které obsahují dobře formulované probiotikum k udržení optimální střevní mikroflóry. Léky obsahují kmeny laktobacilů a bifidobakterií živých organismů. Najdete je také v některých potravinách.

Existují také doplňky stravy, které podpoří klouby a vazy. Kromě hlavních látek, které jsou důležité pro klouby, kosti a vazy obsahují také vrbovou kůru nebo kořen lopuchu. Je třeba si uvědomit, že doplňky stravy mohou podporovat zdraví, pokud se užívají podle předpisu a také by se neměly některé druhy míchat. Výběr léků by měl být zvážen pro každou ženu zvlášť, jinak nebudou mít doplňky stravy ten správný účinek, a naopak se mohou objevit nežádoucí účinky. Některým ženám ale menopauza nesebere nic z jejich života „předtím“ a doplňky stravy nebudou chtít užívat.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]