8 potravin, které vám pomohou k tělu do plavek

Každý by si přál mít pěknou postavu, ale ne každý je ochoten dřít jako mezek a prolévat litry potu. Pokud toužíte po těle pevném jako struna, pak se to neobejde bez stravovacího režimu a cvičení.

Ovšem stačí-li vám ke spokojenosti štíhlejší postava, pak se zaměřte na stravu. Existují totiž potraviny, které přirozené hubnutí podporují a obsahují minimální množství kalorií.

Borůvky

Kalorická hodnota na 100 g je 54 kcal. Borůvky jsou rovněž bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů. Navíc jsou i vynikajícím startérem metabolismu.

Brokolice

Kalorická hodnota na 100 g odpovídá 38 kcal. Tato zelenina je bohatým zdrojem vitamínu C (100 g brokolice odpovídá 150% doporučené denní dávky). Má minimum kalorií a výtečné sytící vlastnosti.

Řapíkatý celer

Jeho kalorická hodnota na 100 g činí 33 kcal. Řapíkatý celer podporuje hydrataci těla (stejně tak i salátová okurka). Posiluje imunitu a povzbuzuje činnost metabolismu.

Grapefruit

Kalorická hodnota na 100 g činí 30 kcal. Grapefruit patří k nejméně kalorickému druhu ovoce. Snižuje hladinu inzulínu, na jehož stabilitě závisí schopnost organismu spalovat tuky. Jedná se o výtečné ovoce nejen při dietě.

Špenát

Jeho kalorická hodnota na 100 g činí 25 kcal. Salát ze špenátu je chutný, rychlý, osvěžující s přidanou hodnotou – antioxidační účinky a pestrou škálou vitamínů a minerálů.

Paprika

Paprika je rovněž vhodnou potravinou při hubnutí. Kalorická hodnota na 100 g je 28 kcal. Mimo to obsahuje velké množství vitamínu C, B, E, hořčík, vápník, železo, sacharidy, bílkoviny a vlákninu. Díky dostatku potřebných živin je to potravina vhodná pro správný chod metabolismu.

Chřest

Chřest je na tom stejně jako špenát. Kalorická hodnota na 100 g odpovídá 25 kcal. Ačkoliv je na kalorie velmi chudý, dokáže velmi dobře zasytit, protože obsahuje velké množství vlákniny. Zkusit můžete nejen polévku, ale i pečený či grilovaný chřest namísto klasické přílohy.

Rajská jablíčka

Jejich kalorická hodnota na 100 g činí 22 kcal. Rajčata jsou z více než 90% tvořená vodou. Neobsahují žádný tuk a pouze opravdové minimum kalorií, zato pestrou škálu minerálů a vitamínů.

Obrázek: pixabay.com