Zrychlit metabolismus lze snadno díky správnému jídlu a pití

Metabolismus lidského těla je důležitý jak pro celkovou látkovou výměnu, tak i proto, abychom spalovali tukové zásoby. Proto se logicky řeší hlavně při hubnutí. A to hlavně v souvislosti s tím, že by měl být zrychlený. Jak na to? Ukážeme si několik osvědčených postupů, včetně správného jídla a pití.

Zelený čaj

Je skvělým pomocníkem nejenom při detoxikaci organismu, ale také ve chvíli, kdy potřebujete zrychlit svůj metabolismus. To proto, že je nabitý epigalokatechin-3-galátem, který je v tomto směru velmi důležitou látkou.

Vejce

Vejce jako takové je skvělým pomocníkem při dietě. Bílek obsahuje proteiny, které jsou důležité pro vaše svaly. Žloutek zase pomáhá zrychlovat metabolismus a tak spalovat vaše tuky. A to jak běžné, tak i tuky v játrech.

Bílkoviny

Pomoci spalovat tuky umí i bílkoviny neboli proteiny. Obsahují je vejce, maso, ryby, ale třeba i luštěniny a mléčné výrobky. Jsou důležité pro tvorbu svalové hmoty. A čím více jí člověk má, tím rychlejší má bazální metabolismus.

Ovoce

Sice může být zdrojem sacharidů, ale pokud jde o metabolismus, tak ho skvěle nakopne. Doporučuje se dát si ovoce hned ráno po probuzení, díky čemuž své tělo snadno nastartujeme na potřebný plný výkon.

Česnek

Pomáhá nám ke zdraví, ale také k tomu, abychom měli tolik požadovaný dostatečně rychlý metabolismus. Navíc pomáhá v tom, že umí snížit hladinu triglyceridů, lipidů a špatného cholesterolu v krvi.

Jogurt

Jsou zdrojem bílkovin, které pomáhají zvýšit svalovou hmotu a tak i bazální metabolismus. To ale není jediná cesta, jak ho umí zrychlit. Jsou také dobrým pomocníkem při trávení, což se taktéž podepíše na jeho celkovém urychlení.

Ořechy

Je jedno, jestli jde o ty vlašské, lískové, nebo třeba o mandle nebo para ořechy. Všechny druhy jsou skvělou volbou pro zrychlení metabolismus. Dejte si je třeba hned ráno, jako součást vaší zdravé snídaně.

Uklidněte se

Myslíte si, že stres je pro rychlý metabolismus to pravé? Právě naopak. Snažte se uklidnit, snižte hladinu stresu a metabolismus se vám zrychlí. Tělo se tak bude věnovat tomu co má a ne psychickým problémům.

Pijte vodu

Velmi jednoduchá metoda. Hned ráno po probuzení si dejte sklenici pokud možno vlažné vody. I toto stačí k nakopnutí organismu. Když bude voda doplněna třeba čerstvou šťávou z citronu, je to jenom dobře.

Nepijte alkohol

Nedokážete si představit den bez sklenky alkoholu? Je to problém. Na alkoholické nápoje zapomeňte. Tělo se tak přestane soustředit na odbourávání alkoholu jako takového a bude moci lépe spalovat tuky.

Sportujte

Na zrychlení metabolismu není nic lepšího, než dostatek pohybu. Kdykoliv se začnete hýbat a zrychlíte svou tepovou frekvenci, tak dojde k tomu, že zrychlíte i spalování tuků. Čím déle vydržíte, tím pochopitelně lépe.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]