Zdravé potraviny, které prospějí vaší kráse + 3 recepty na domácí rozmazlování

O tom, že zdravé potraviny prospívají zdraví, není nejmenších pochyb.  Zdravý člověk se cítí skvěle a dobře i vypadá. Přesto své kráse musí trošinku pomoci, zejména pak ženy.

K nejúčinnějším pomocníkům v oblasti krásy patří peeling, pleťové masky, krémy, oleje. To vše je možné nahradit domácími zdroji, které najdete ve špíži. Tudíž například takové avokádo nemusí být pouze výtečnou svačinkou, ale i pleťovou či vlasovou maskou. Přinášíme vám triky, jak za pomocí zdravých potravin podpořit přirozenou krásu.

Peeling z goji berry

  • Jedná se o přírodní exfoliátor, který vyčistí a následně vyživí pleť. Potřebovat budete polévkovou lžíci sušených goji bobulek a půl avokáda.
  • Rozdrťte v hmoždíři goji bobule a smíchejte s avokádem rozmačkaným vidličkou. Vznikne vám pasta. Touto pastou si jemně masírujte obličej, krk i dekolt. Tato pasta podporuje přirozený tón pokožky, čistí, vyživuje, zvláčňuje.

Datlová pleťová paska

  • Tato maska opět čistí a vyživuje pokožku. Pleť bude po ní zářivá, hladká, mladistvá. Potřebovat budete 4 sušené datle, šálek teplé vody, polévkovou lžíci bílého jogurtu, lžíci medu.
  • Z datlí vyjměte pecky a namočte je na 1 hodinu do teplé vody. Poté vodu sceďte a v mističce tyčovým mixérem rozmixujte datle, jogurt a med na kaši. Tuto hladkou hmotu naneste na obličej a jemně vtírejte a masírujte pokožku. Nevynechávejte opět krk a dekolt. Nechte působit 5 minut a opláchněte teplou vodou. Pleť bude hladší, zářivější a vyživená. Med navíc vytahuje z pokožky toxiny.

Antibakteriální kúra ze zeleného čaje

  • Tato kúra pomůže otevřít póry a vyčistit pokožku více do hloubky. Potřebovat budete 2 pytlíky zeleného čaje a 4 kapky levandulového oleje.
  • Uvařte vodu, nalijte do misky a vhoďte do ní čajové sáčky a přidejte i levandulový olej. Počkejte dvě minuty, ať si nespálíte obličej. Poté se nakloňte nad misku a přikryjte hlavu ručníkem. Páru vdechujte a nechte působit na obličej – nesmí vás to pálit. Teplo otevře póry. Zelený čaj i levandule mají čistící a desinfekční účinky, levandule je navíc aromatická, příjemná a pomůže k uvolnění. Vydržte tak dlouho, jak vám to bude příjemné.
  • Poté obličej postříkejte studenou vodou, tím se póry opět uzavřou. Osušte jemně papírovou utěrkou a nechte vsáknout přebytečnou vlhkost.

Obrázek: pixabay.com