Zázvorová voda je účinný prostředek, který si poradí s celou řadou zdravotních komplikací, včetně problémů s hubnutím

Fotografie: Freepik

Existuje mnoho pomocníků, kteří nám slibují zázraky v hubnutí, detoxikaci nebo prostě jen celkovém ozdravení. Jedním z nejlepších je ale bezpochyby zázvorová voda.

Tento neuvěřitelný nápoj může urychlit spalování tuků v kritických oblastech a zlepšit vaše zdraví na mnoha úrovních. Recepty na hubnutí, které snadno najdete na internetu, fungují jen zřídka – většina z nich má jen krátkodobý efekt.

Naštěstí je zázvorová voda dlouhodobým řešením, které skutečně funguje. Je to také ideální detoxikační prostředek, který čistí a ozdravuje vaše tělo, zvyšuje cirkulaci krve a snižuje zánět.

Fotografie: Freepik

Jak připravit zázvorovou vodu

Připravte si tyto ingredience:

  • 1,5 l voda
  • Několik tenkých plátků zázvoru
  • Citronová šťáva

Dejte vodu vařit do hrnce, jakmile dosáhne bodu varu, přidejte k ní plátky zázvoru, snižte a společně povařte, dokud zázvor nezměkne (obvykle to trvá asi 15 minut). Poté směs odstavte z ohně a nechte vychladnout. Následně vypijte v průběhu celého dne. Takto připravená zázvorová voda zlepšuje vaše zdraví.

Reguluje hladinu cholesterolu

Zázvor může kontrolovat hladinu cholesterolu, který je často hlavní příčinou srdečních onemocnění, cukrovky nebo dokonce rakoviny. Pití zázvorové vody denně může snížit hladinu cholesterolu, což vede ke stabilnějšímu krevnímu tlaku.

Silný protizánětlivý účinek

Zázvorová voda může snížit zánět kloubů, snížit otoky a bolest. Tento nápoj je velmi účinný při léčbě zánětů, jako je dna, artritida a revmatismus.

Fotografie: Freepik

Účinný antioxidant

Zázvor je velmi prospěšný antioxidant, který dokáže bojovat proti volným radikálům v těle a předcházet různým chorobám, včetně rakoviny.

Působí proti rakovině

Zázvorová voda údajně zpomaluje nebo úplně zastavuje vývoj rakovinných buněk díky svým antioxidačním a protizánětlivým vlastnostem. Podle několika studií je tento nápoj velmi prospěšný proti různým typům rakoviny, včetně rakoviny prostaty, prsu a tlustého střeva.

Pozor na ředění krve

O zázvoru je také dobře známo, že je velmi úspěšný při ředění krve. U lidí s vysokým krevním tlakem to může být bonus, ale u jiných to může znamenat vážný problém. Pokud již používáte přípravky na ředění krve, měli byste se zázvoru vyhýbat, protože by to mohlo vést k vážným komplikacím. V tomto případě se raději o použití zázvorové vody poraďte se svým lékařem.

Zdroj: WebMD

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]