Pokud si všimnete jednoho z těchto příznaků, ihned zpozorněte. Pravděpodobně jde o nový virus

Fotografie: Depositphotos

Pokud na sobě rozpoznáte tyto příznaky, raději se rychle poraďte s lékařem. Pravděpodobně se totiž jedná o nový druh nebezpečného viru.

Ve Spojených státech se během posledních měsíců zvyšuje počet případů, kdy se pacienti nakazili tzv. aljašskými neštovicemi. Jedná se o zvláštní onemocnění, které se dle serveru Healthline projevuje několika typickými příznaky a může vážně ovlivnit lidské zdraví. Pokud ho tedy na sobě rozpoznáte, raději se co nejrychleji poraďte se svým praktickým lékařem. Doposud navíc není známo, jak se šíří a odkud má svůj původ.

Nebezpečné onemocnění, které děsí americké lékaře

Lékaře ze Spojených států v posledních měsících trápí nebezpečné onemocnění, které nese název aljašské neštovice. Jeho příznaky se projevují zejména na pokožce a je velmi těžké rozpoznat je od jiného, méně závažného problému. Bohužel se však již objevil i případ, kdy v důsledku působení viru pacient zemřel, a tak se lékaři snaží zvýšit povědomí o jeho přítomnosti. Na pozoru by prozatím měli být právě obyvatelé USA a Kanady.

Aljašské ministerstvo zdravotnictví upozornilo občany na čtyři hlavní příznaky, kterými se onemocnění projevuje. Jedná se zejména o:

  • hrbolky na kůži,
  • vyrážku,
  • zduření lymfatických uzlin
  • a bolest kloubů a svalů.

Jejich intenzita pak závisí na imunitě pacienta – pokud je slabá, mohou být velmi intenzivní, zatímco u jedinců se silnou obranyschopností nemusí být vůbec cítit, uvádí dále Healthline. Pro některé jedince tak toto onemocnění představuje skutečné nebezpečí.

Virus alaskapox má na svědomí první úmrtí. Projevuje se puchýři a bolestmi kloubů

Slabý imunitní systém

Jak také uvádí server TN, byl to právě oslabený imunitní systém, který měla mít první oběť aljašských neštovic. Lékaři uvádí, že se jedná o velmi důležitý faktor a u zesnulého to výrazně zhoršilo průběh onemocnění. Jiní pacienti pak mívají průběh spíše mírnější a během několika týdnů se zcela zotavují. Otázkou je také v současné době skutečnost, jak se virus šíří a kde má svůj původ. Doposud totiž není zaznamenán jediný přenos z člověka na člověka.

Fotografie: Freepik

Většina odborníků však předpokládá, že virus přenáší volně žijící savci, a to zejména drobní hlodavci, případně kočky. Dokonce i první pacient s onemocněním se měl nakazit poté, co ho poškrábala toulavá kočka na ulici. Tato zvířata mohou obecně skrývat různá onemocnění, a proto byste si měli také dvakrát rozmyslet, jestli s nimi budete spát v posteli. V některých případech by vás mohly kočky nakazit parazity, jak jsme na ZdravémStravování již dříve uváděli.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]