Nechal se olíznout psem a zemřel. Lékaři potvrdili příčinu, kterou většina lidí podceňuje

Muž se běžně mazlil se svým psem, pak ale zjistil, že je něco špatně. Lékaři mu později diagnostikovali velmi nebezpečné onemocnění.

Psi jsou považováni za nejlepší přátele člověka a je jasné proč. Vždy jsou tady pro vás, chrání vaše obydlí a dají vám tolik lásky jako nejspíš nikdo jiný. Ještě než se však se svým mazlíčkem rozhodnete mazlit a trávit s ním čas, měli byste brát na vědomí určitá rizika, která to s sebou nese. Jak totiž upozorňuje Healthline, nedostatečná hygiena při péči o psa či psí sliny mohou zvláště u dětí, starých nebo oslabených osob přispět k vážným zdravotním problémům.

Muže olízla malá čivava

O jednom případu informoval web Medonet – 71letý muž z La Gomera na Kanárských ostrovech na svého psího mazlíčka nikdy nedal dopustit. Začaly se u něj však objevovat příznaky, které ho dovedly až do nemocnice. Tam strávil tři dlouhé týdny a musel bojovat o svůj život, neboť na něj pes přenesl nebezpečnou bakterii. Celou situaci doprovázelo zvracení, průjem, slabost a zimnice, což jsou některé příznaky zápalu plic, jak jsme na ZdravémStravování již dříve uváděli.

Byla to přitom malinká čivava, jež olízla obličej staršího pána a nakazilo ho nebezpečnou nemocí. Muž se cítil den ode dne hůř a hůř, přičemž začal vykašlávat nažloutlý hlen. Tehdy byl také převezen na pohotovost, kde mu odborníci stanovili diagnózu zápalu plic spolu se septickým šokem. Starší pán se totiž již delší dobu léčil s cukrovkou 2. typu a vysokým krevním tlakem, přičemž byl silný kuřák. To zřejmě snížilo jeho obranyschopnost a umožnilo přenesení nákazy od psa.

Spánek s domácími mazlíčky s sebou nese jasná rizika. Patří mezi ně i bakterie a nekvalitní spánek

Pozor na příznaky problému

A právě tyto faktory také přispěly k septickému šoku, který podle lékařky Meredith Goodwin nastává v momentě, kdy se tělo nedokáže vyrovnat s různou infekcí (v tomto případě se jednalo o bakteriální infekci). Pokud byste onemocnění včas neléčili, mohlo by vést k vážnému poškození vašich orgánů. Mezi jeho příznaky patří především následující:

  • zrychlený srdeční tep a potíže s dýcháním;
  • neustálá zimnice;
  • nadměrná slabost;
  • vysoká horečka;
  • bledá kůže pokrytá petechiemi nebo vyrážkami.
Fotografie: Freepik

Abyste se co nejrychleji zotavili z nepříjemné infekce, pokuste se po rozpoznání příznaků ihned vyhledat lékařskou pomoc. Jen tak může dojít ke stanovení diagnózy a nastavení vhodné léčby, aby se příznaky dále nezhoršovaly.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]