Zázvorová voda jako účinný pomocník při hubnutí. Usnadněte si nepříjemný proces shazování váhy

Fotografie: Freepik

Mnoho z nás sní o štíhlé postavě a za tímto účelem bojujeme se zbytečnými kilogramy navíc. Proces hubnutí je včas náročný a hlavně pomalý, aby byl účinný. Můžete zkusit osvědčené a bezpečné metody, které vás zbaví kilogramů navíc a budete se cítit dobře, plni energie a nebudete trpět hlady.

Jednou z možností je pití vody se zázvorem. Zázvor má mnoho prospěšných vlastností, které jsou pro účel hubnutí ideální. Nejdříve zbaví tělo toxinů a zrychlí metabolismus. Tím pádem rychleji spálíme přebytečný tuk z oblasti pasu, boků i stehen. Pokud navíc zázvorovou vodu spojíte se správnou stravou a cvičením, brzy uvidíte výsledky.

Zázvor je rostlina, která podporuje spalování tuků

Zázvor je cenná rostlina, která má pro zdraví spoustu prospěšných vlastností. Jeho nejdůležitější vlastnosti jsou fenolové sloučeniny, jako je:

  • Gingerol
  • Zinferol
  • Shogaol

Tyto látky stimulují proces termogeneze, který podporuje spalování tuků z břicha, pasu, boků a stehen. Voda se zázvorem tak bude vaším neocenitelným pomocníkem v boji proti nadbytečným kilogramům.

Fotografie: Freepik

Směs zvyšuje vylučování trávicích šťáv a žluči. Výsledkem je zrychlení metabolismu a očištění těla od toxinů. Působí pozitivně na hladinu leptinu, což je hormon, který zapříčiní, že se budete cítit plní.

Zbaví vás také zažívacích potíží, jeho vypitím můžete zvládnout nevolnost, zvracení a také bolesti žaludku. Jestli trpíte syndromem dráždivého tračníku, stojí za to zázvorovou vodu použít také.

Fotografie: Pixabay

Jak zázvorovou vodu používat při hubnutí?

Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud ji budete používat a zároveň přidáte fyzickou aktivitu a zdravou, individuálně vybranou stravu. Směs zázvoru a vody bude stimulovat trávicí systém k práci, a tím pádem se rychleji pálí kalorie a zbytečný tuk. Zázvorovou vodu byste měli vypít každé ráno na lačný žaludek a první účinky byste měli cítit po dvou až třech týdnech.

K přípravě zázvorové vody budete potřebovat 3-4 centimetry zázvoru, který si nakrájejte na tenké plátky nebo ho nastrouhejte. Nalijte 250 ml teplé převařené vody a případně můžete přidat ještě citron, med, skořici nebo mátu.

Nebo můžete nalít vodu do misky, přidat zázvor a ostatní suroviny, směs přivést k varu a vařit asi 15 minut. Jen pití zázvorové vody ale ke zhubnutí nepomůže, musíte také změnit stravovací návyky a přidat cvičení nebo zkuste nenáročný sport.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]