Potraviny, které kvůli své toxicitě ubírají tělu energii, odstraňte ze svého jídelníčku již dnes

Fotografie: Freepik

Závislost na toxickém jídle je klasickým příznakem toxického stavu. Existují potraviny, které obsahují toxiny, aniž bychom o tom věděli. Přitom nám právě tyto suroviny kradou mnoho energie.

Hlavním zdrojem chemických látek v našem těle je jídlo, které konzumujeme. Potraviny jsou důležité pro každý živý organismus, ale lidé ho vnímají na úplně jiné úrovni než kterýkoli jiný organismus. Celý náš život se točí kolem jídla. Oslavujeme i truchlíme s jídlem. Mnoho lidí oslavuje nejvýznamnější události svého života u stolu, s rodinou a přáteli. Doslova reprezentujeme to, co jíme. Potraviny dodávají našemu tělu vitamíny, minerály, ale také tuky a cukry. Záleží na tom, co se rozhodnete jíst.

Fotografie: Freepik

Jste to, co jíte

Dnes se výskyt rakoviny spojené s hormony rychle zvyšuje a poruchy štítné žlázy dosáhly epidemických rozměrů. Jednou z hlavním příčin jsou přitom ftaláty, které konzumujeme společně s jídlem. Toxicita potravin má ještě další aspekt. Dnešní standardní strava, bohatá na rafinované obiloviny, cukry a zpracované suroviny, podporuje nezdravé závislosti a kolísání energetické hladiny. Klíčový faktor při podpoře vývoje a udržení našeho současného stavu toxicity.

Fráze „jsi to, co jíš“, si lidé nejčastěji překládají jako: kvalita jídla, které jíte, se přímo promítá do kvality našeho těla. Přesněji řečeno to znamená, že jídlo, které jíte, se stává stavebním kamenem vašeho těla, ze kterého jsou tvořeny kosti, svaly, tkáně a dokonce i molekuly a enzymy, které produkují nezbytné chemické reakce. Jste doslova tím, co jíte.

Jíte to, čím jste

Může to znít trochu podivně, ale platí to pochopitelně i obráceně. Když se cítíte vyčerpaní, letargičtí a emocionálně depresivní, toužíte po jídle, které vás nabije energií. Po krátkodobém nárůstu energie ovšem dojde k poklesu a tento cyklus se bude opakovat znovu a znovu. Jedině po celkové očistě můžete toužit jen po opravdu zdravém jídle. Toxiny, které nelze okamžitě vyloučit, a jsou zadržovány v krvi, se brzy usadí v tkáních a budou pokryty hlenem. Takto se buňky chrání. Hlen je hustá a lepkavá látky, která rezonuje a přitahuje negativní, toxické myšlenky a emoce.

Fotografie: Freepik

Opak je také pravdou. Negativní myšlenky a emoce přispívají k produkci hlenu v tkáních. Odstraněním hlenu během očisty přestanete toužit po jídle, které vám pomůže při výrobě jídla. Když dodáte buňkám živiny, které dlouho očekávali, obnoví se přirozená schopnost vašeho těla regenerovat a léčit se. Když se vzdáte zpracovaného jídla, získáte chuť na živé a zdravé jídlo, které vás nasytí životně důležitou energií.

Jaké kroky byste měli podstoupit?

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak snížit vystavení svého těla toxinům a zvýšit příjem živin, je utratit více peněz za bezpečné (bio) potraviny a nakupovat čerstvé produkty z místních zdrojů, kdykoli je to jen možné. Dovezené jídlo cestuje dlouhou dobu a je vystaveno řadě chemikálií, které ho mají zachovat poživatelné a prodloužit jeho životnost. Máte-li možnost vypěstovat si jakékoli suroviny doma, udělejte to. Bude to pro vás to nejlepší, co můžete udělat.

Zdroj: WebMD

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]