Zásadní chyba při splachování vyšle do celé místnosti mrak bakterií. Bohužel ji pravděpodobně děláte i vy

Fotografie: Depositphotos

Myslíte si, že vám na své osobní toaletě nic nehrozí? Omyl. I návštěva domácího záchodu má svá nezbytná pravidla.

Návštěva toalety není zase tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát. Ono se řekne vejít do koupelny, vykonat potřebu, spláchnout, umýt si ruce a odejít, ale během tohoto procesu se děje spousta věcí. Měli bychom dodržovat několik základních pravidel pro prevenci našeho zdraví. To, že si umyjeme ruce, je sice důležité, ale zdaleka ne jediná povinnost, kterou bychom si na toaletě měli hlídat.

Pozor na šíření bakterií po místnosti

V jednom gramu výkalů je až 10 miliónů virů, milión bakterií, 1 000 parazitických cyst a 100 parazitických vajíček, jak uvádí hygienické společnosti. A to není všechno. Tyto bakterie mohou přežívat až týdny. Důvodem je vlhké prostředí na toaletě.

Fotografie: Pixabay

Při každém spláchnutí odborníci odhadují, že do záchodu spadne asi milión bakterií a rozhodně se jim nechce zůstávat v záchodové míse, pokud před spláchnutím za sebou nezavřete prkénko. Toaleta doslova vystřelí milióny bakterií, které se mohou usadit na vašem zubním kartáčku, ručníku, koberci, vaně, deodorantu, poličce či houbě na mytí.

Princip kýchání a splachování je totožný

Bakterie uvolněné ze záchodové mísy během spláchnutí dokážou cestovat až 6 metrů a přistát na různých površích. Představte si, když si kýchnete a nezakryjete si pusu. Bakterie a viry se šíří kapénkami z vašich úst, které doletí několik metrů.

Fotografie: Pixabay

Během spláchnutí toalety, pokud nezavřete záchodové prkénko, vznikne oblak drobných kapiček vody, které obsahují mikroorganismy spojené s močí a stolicí. Tomu lze nejlépe zabránit tím, že po každém použití toalety budete myslet na to, že je potřeba před spláchnutím přiklopit prkénko.

Fotografie: Pixabay

Pravidla používání toalety

Kromě toho, že je potřeba si po každém použití toalety pečlivě umýt ruce a před spláchnutím dát prkénko dolu, měli byste myslet i na další pravidla, abyste uchránili zdraví své i ostatních členů rodiny.

  • Nepoužívejte na toaletě mobilní telefon
  • Ruce si myjte mýdlovou vodou a oplachujte horkou
  • Nepoužívejte ručník na ruce stejný jako na obličej
  • Nepokládejte žádné věci na zem nebo toaletu

Zdroj: Independent, Today

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]