S telefonem v ruce na WC už nikdy v životě. Rizika, která tento zlozvyk přináší, jsou obrovská a nikdo si je neuvědomuje

Fotografie: Depositphotos

Pokud si berete telefon s sebou na toaletu, okamžitě s tím přestaňte. Ačkoli se může zdát, že vám tam mobil zpříjemňuje čas, usazují se na něm nebezpečné bakterie a zárodky.

Podle nedávné studie je mnoho z nás závislých na svých chytrých telefonech – a nemusí to být tak neškodné, jak se zdá. Pokud bez telefonu prostě nemůžete jít na záchod, je třeba zvážit některá rizika, radí lékařka Carrie Murphy. Nejenže to může být škodlivé pro vaše zdraví, ale ovlivňuje to také vaši mysl a efektivitu vaší práce. Protože nám záleží na vašem zdraví, vytvořili jsme seznam hlavních problematických důsledků spojených s používáním chytrého telefonu na toaletě.

Chodíte na záchod s telefonem? Okamžitě přestaňte

Chytré telefony nás dnes provázejí doslova všude. Doma, v práci, v tramvaji, v autě – i na toaletu. Ano, ano. Neustále si je bereme i na toaletu, i když bychom podle odborníků neměli. Proč? Právě mobilní telefony jsou nositeli největšího množství mikroorganismů, o které není na toaletách nouze. Ty způsobují nebezpečná onemocnění, bolestivé otravy trávicího systému a mnoho dalších nemocí, o nichž je lepší se raději ani nezmiňovat.

Zaděláváte si na vznik hemoroidů

Je to pravděpodobně způsobeno tím, že čas strávený na toaletě vyvíjí tlak na naše orgány, které nejsou toaletou podporovány. Ačkoli je k ověření této souvislosti zapotřebí dalšího výzkumu, s nástupem chytrých telefonů se zvýšil počet případů hemoroidů. Proto se někdy může stát, že se na záchodě ztratíte v telefonu, a způsobíte si tak nepříjemné zdravotní problémy.

Ovlivňují schopnost přemýšlet

Mobilní telefony skutečně narušují naše soustředění a myšlení a omezují naši schopnost soustředit se na problém, i když je nepoužíváme nebo jsou vypnuté. Čas bez rozptylování telefonem je pro naši mysl zásadní, vypnout ho a věnovat čas sobě je někdy přesně to, co potřebujeme. To znamená, že když si vezmeme telefon do koupelny, připravíme se o vzácné přestávky, které naše mysl potřebuje.

Fotografie: Freepik

Mohou způsobit dysfunkci pánevního dna

Dlouhodobé vysedávání na toaletě při rozptýlení telefonem může způsobit problémy vašim svalům. Zejména orgány, jako jsou střeva, močový měchýř a pochva, mohou sklouznout, protože svaly pánevního dna již nejsou dostatečně silné, aby je udržely. Částečně je to způsobeno držením těla při sezení na toaletě, především pokud se dlouho nakláníte nad mobilním telefonem.

Zvyšujete závislost na telefonu

Chytrý telefon sice spojuje se světem lépe než jakékoli jiné zařízení, ale je také vysoce návykový. Jeden z deseti milionů lidí by raději přišel o jeden prst než o telefon. To samozřejmě není dobré znamení, protože to ukazuje, že jsme místo telefonu začali vypínat své okolí.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]