Zábal ze zelných listů vás zbaví bolesti kloubů a nepříjemných otoků

Možná vám tato metoda, kde hraje hlavní roli zelí, bude připadat přitažená za vlasy a budete si ťukat na čelo. Zkuste se ale zbavit předsudků a dát jí šanci. Garantujeme, že budete z výsledku příjemně překvapeni. O co vlastně jde? Jde o léčbu zdravotních potíží pomocí zábalu ze zelných listů. Ano, zní to všelijak, ale pravdou je, že to skutečně funguje.

Proti bolesti kloubů i otokům

Zelí má nízký obsah kalorií a vysokou výživnou hodnotu. Je také skvělým zdrojem vitamínu C, draslíku a vitamínu K. Pyšní se protizánětlivými účinky a bývá součástí mnoha tradičních léčivých receptů.

Zelné listy již celá staletí používají k léčbě otoků, revmatických bolestí nebo jiných potíží pohybového aparátu. A nejlepší způsob, jak jejich sílu využít, jsou zelné zábaly. Díky nim dostanete sílu zelí přímo na místa bolesti a účinné látky tak mohou snadno působit.

Jak postupovat?

Na výrobu zábalu budete potřebovat následující věci:

  • 1 hlávku zelí
  • 1 fólie z plastu nebo alobal

Postup je velmi snadný. Ze zelí odtrhejte všechny jeho listy a dobře je umyjte pod proudem vody. Následně je osušte a zbavte je tlustých žil a stvolů, které by mohly překážet ve vytvoření těsného zábalu. Dále listy položte na dřevěnou desku nebo na stůl přejíždějte po nich válečkem, aby se z nich uvolnila šťáva.

Takto připravené listy pak přikládejte po celé délce končetiny a s pomocí fólie je upevněte. Ideální je, pokud se vám podaří umístit zábal nejen na bolavé klouby, ale po celé délce nohy. Stejně tak lze zábal aplikovat i na ruce nebo na záda dle vaší potřeby.

Zábal nechte působit asi hodinu a opakujte ideálně dvakrát či třikrát do týdne. Na nový zábal použijte vždy čerstvé zelné listy. Účinky budou patrné již po prvním použití, ale až přibližně po dvou týdnech je vidět celkové zlepšení. Zcela výjimečně se lze setkat s alergií na zelí. V takovém případě listy ihned odstraňte. A v terapii touto cestou již nepokračujte.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]