Vaječná dieta nabízí zdravotní benefity celému tělu. Má pozitivní vliv i na hubnutí a trávení

Fotografie: Ramesh NG / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Vaječná dieta nabízí slibné výsledky, které se mohou objevit již během několika týdnů. Stačí ji aplikovat ve svém životě a kila půjdu rychle dolů.

Dieta zaměřující se především na vařená vejce může být zajímavým způsobem, jak shodit přebytečné kilogramy. Její hlavní zásadou je konzumace právě této zdravé potraviny plné bílkovin a užitečných tuků. Tu samozřejmě lze kombinovat s dalšími vhodnými produkty, jako je dle lékařky Jillian Kubaly například ovoce nebo zelenina. Svačiny však za těchto okolností povoleny nejsou a na místě jsou další přísná pravidla.

Vaječná dieta a její přínosy pro lidské zdraví

Pokud chcete zkusit dodržovat vaječnou dietu, pak začněte podle doktorky Kubaly tím, že si k snídani dáte alespoň dvě vejce spolu s jednou porcí neškrobové zeleniny (rajče či chřest) a ovocem s nízkým obsahem uhlohydrátů (grapefruit). Oběd a večeře se v tomto případě pak skládají z dalších kousků vajec nebo jiného typu libového proteinu, jako je kuřecí maso nebo ryba. V obou případech pak můžete jako přílohu opět zvolit neškrobovou zeleninu.

Dietu je pak dobré kombinovat s pravidelným sportem, ovšem neměli byste ji držet déle než několik týdnů v kuse. Je totiž dle serveru Healthline velmi intenzivní a po čase by mohla tělu škodit. Za to vám však během krátké chvíle poskytne působivé výsledky – ti, kteří ji vyzkoušeli, uvádí úbytek až 11 kilogramů během 14 dní. Dále poté může mít příznivý vliv na krevní systém, trávicí trakt a stejně tak očistu těla od toxinů.

vařená vejce
Fotografie: Freepik

Léčba podrážděného žaludku přírodní cestou a podomácku: Efektivně zakročí i zázvor a máta

Povoleny jsou při vaječné dietě také tuky a oleje, zejména kokosový olej a kvalitní máslo. Ty však můžete konzumovat pouze v malém množství. Zapomínat byste poté neměli ani na dostatek vody a pití neslazených čajů, případně kávy. O dalších zajímavých zdravotních přínosech kávy pro lidské tělo jsme na Zdravém Stravování již dříve psali. Zařadit do jídelníčku během ní pak můžete i bylinky a koření, včetně česneku, rozmarýnu a oregana.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]