Léčba podrážděného žaludku přírodní cestou a podomácku: Efektivně zakročí i zázvor a máta

Fotografie: Freepik

Podrážděný žaludek může mít velmi nepříjemný vliv na váš každodenní život. Se zmírněním problému vám dokáží pomoci tyto léky.

Bolesti žaludku a podráždění tohoto orgánu patří mezi velmi časté problémy, které mohou mít řadu příčin. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte však nutně užívat drahé léky plné chemie nebo jiné komerční prostředky. Skvěle vám totiž dokáží pomoci obyčejné přírodní potraviny, jako je například zázvor nebo máta peprná. Ty stačí dle lékařky Debry Rose Wilson sníst nebo si z nich připravit nápoj a brzy si budete moci všimnout pozitivních změn.

Zázvor a máta peprná proti bolavému žaludku

Pravděpodobně tím nejúčinnějším prostředkem proti bolesti žaludku je zázvor, který se již po dlouhá století používá v tradiční medicíně právě pro léčbu těchto problémů. Stačí si zakoupit čerstvý kořen tohoto přírodního léčiva a z toho si připravit čaj, doporučuje lékařka Amy Richterpřípadně si pak můžete koupit zázvorové pivo a to vypít. Jedná se o velmi silný přírodní lék, jehož účinky pocítíte v řádech několika minut. Aby byla chuť nápoje mírnější, přidejte do něj med.

Dalším užitečným pomocníkem je poté máta peprná, která nejenže skvěle chutná a dodá vám svěžest, ale také zmírňuje nevolnost a podrážděný žaludek. To dle serveru Healthline především díky obsahu mentolu, který působí jako silné analgetikum a rovněž i lék proti bolesti. Abyste získali maximální účinky z tohoto přírodního léčiva, můžete si z něj opět připravit čaj nebo žvýkat jeho samotné listy.

dráždivý tračník, žaludek
Fotografie: Freepik

Úpravou jídelníčku proti zácpě. Ovoce i zelenina se osvědčí jako účinný pomocník

Pomoci vám dokáže také tonik a kola

Ačkoli se nejedná o zcela přírodní prostředky, s bolestí žaludku a jeho podrážděním si dle doktorky Wilson dokáže poradit i tonik a další bublinkové nápoje, jako je kola. Ty díky své hořkosti pomáhají stimulovat práci žaludku a výrazně mu prospívají – samozřejmě byste je měli užívat pouze v těchto případech, nikoli každý den ke svačině. V takovém případě vám spíše uškodí. Na Zdravém Stravování jsme také psali o riziku pití kávy na lačný žaludek.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]