Problémové oblasti a cvičení, která vám pomohou efektivně zhubnout

Fotografie: Freepik

Nadváhou se trápí více ženy, i když ani mužům se nevyhýbá. A jaké jsou nejčastější otázky žen toužících zhubnout? Předně, proč se jim tuk hromadí v některých partiích více a jakým způsobem se jej zbavit. Hromadění tuku v určitých oblastech těla může značit zdravotní problém, špatné stravovací návyky, ale také nadmíru toxinů nebo hormonů v těle.

Nejčastějšími takovými oblastmi je krk, břicho, boky, kolena nebo hruď. Jaká cvičení pomohou i s těmito problematickými partiemi? Jak se dostat zase rychle do formy?

Určete svůj problém podle problematické partie

Proč se někomu vytvoří z nahromaděného tuku druhá brada a jinému zase naroste lidově řečeno zadek? Podle oblasti, kde se hromadí tuk, lze poměrně dobře identifikovat problém a navrhnout jeho řešení:

Krk

Ztloustl vám krk a záhyby se tvoří také po stranách? Nejvyšší čas navštívit odborníka a nechat si zkontrolovat štítnou žlázu. Hromadění tuku v této oblasti totiž umožňují hormony štítné žlázy. Povětšinou je nutná medikace a úprava jídelníčku. Vyvážená strava ale sama o sobě většinou nepomůže, je také vhodné vyloučit z těla toxiny a těžké kovy pomocí detoxikace.

Břicho

Velké břicho trápí mnoho lidí. Důvodem může být pracovní vytížení a velká stresová zátěž, neustálé vzrušení, které se střídá s úzkostmi vyvolává hromadění tuku právě v oblasti břicha a žaludku. Pro boj s nadbytečnými kilogramy je nutné se také zbavit psychické zátěže. Není od věci vyhledat v této věci odborníka.

Boky

Velká stehna a zadek? Nevypadá to atraktivně, navíc je těžké najít padnoucí oblečení. Na vině je nezdravý jídelníček, k akumulaci tuku v těchto místech dochází nadměrnou konzumací sacharidů a přidaných cukrů.

Řešením je vyloučit sacharidy ze stravy, předně začít potravinami s přidanými cukry a nahradit bílé pečivo za celozrnné, sladkosti vyměnit za ovoce. Doslazovat lze kapkou medu.

Kolena

Tlustá kolena? Lidé nepřikládají tomuto jevu přílišný význam, však se kolena a nohy skryjí v kalhotách! Na vině je však opět cukr, případně sůl. Příliš soli v těle totiž způsobuje zvyšování obsahu vody v těle, což se projevuje oteklými koleny.

Pro zeštíhlení oblasti kolen je nutné minimalizovat konzumaci sacharidů, přidaných cukrů a soli. Vhodné je také pít bylinkové čaje s diuretickými účinky.

Hruď

Tuk v oblasti hrudníku? Mléčné žlázy jsou závislé na hormonech, přebytek estrogenu způsobuje hromadění tuku v prsech. Důvodem tohoto jevu může být konzumace potravin zvyšujících hladinu tohoto hormonu nebo přísun z vnějšího prostředí.

Toxiny, které působí na hormonální rovnováhu, se totiž nacházejí v podobě růstových hormonů v potravinách, chemické látky jsou v kosmetice, čisticích prostředcích a dalších předmětech, které obsahují chemikálie nebo dokonce pesticidy.

Změna životního stylu pomůže zhubnout

Jak efektivně hubnout? Nejúčinnějším a jediným způsobem, jak se zbavit kil navíc, je jíst méně nezdravých kalorií, dodržovat zdravý jídelníček a pravidelně cvičit, stačí mírně, ale pravidelně. I mírné cvičení a vyvážená strava s dostatkem vitamínů pomůže vrátit tělo zpět do formy. A jaké cviky pomohou?

1.     Mrtvý tah

Toto posilovací cvičení vyžaduje hodně energie, do tahu je zapojeno celé tělo a cvikem se posilují hlavně vzpřimovače páteře, zádové, hýžďové i stehenní svaly. Je dobré začít 10-15 opakování s lehkými činkami a postupně zvyšovat zátěž.

2.     Dřepy

Klasický cvik, který je účinný a pomůže zhubnout v nejproblematičtějších partiích, navíc díky němu spálíte dost kalorií. Začněte s 10-20 dřepy a postupně zvyšujte počet.

3.     Aerobní cvičení

Kombinace klasických cviků s aerobním cvičením je nejúčinnější. Postačuje 40 minut aerobní aktivity, jako je rychlá chůze nebo běh, denně.

4.     Vakuum

Vynikající cvik na břicho, který pomáhá posilovat střed těla a břišní svaly. Díky tomuto cviku budete mít štíhlejší pas. Provedení je snadné, lehněte si na pevnou podložku, vydechněte a držte výdech, při kterém vtáhnete břicho dovnitř, chvilku vydržte a poté si odpočiňte.

5.     Plank

Všestranný cvik pro rozvoj svalů v celém těle, předně těch na středu. Kromě posílení dochází k výraznému spálení kalorií.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]