Usněte během dvou minut díky nevšední metodě, která už pomohla mnoha lidem

Fotografie: Freepik

Relaxační techniky pomohou s uvolněním, zahnat úzkostné myšlenky, ale také usnout. Obdobně meditační videa, která pomáhají odpojit mozek od každodenních starostí a problémů. Zatímco meditační a dechová cvičení vyžadují dlouhodobý nácvik a pravidelné opakování, meditační videa stačí pustit a zaposlouchat se do hudby, která přináší uvolnění mysli a posléze těla.

Zavřít oči a na nic nemyslet

Také si přijdete hloupě při zkoušení východních meditačních technik, protože nedokážete vlastně jen sedět se zavřenýma očima a na nic nemyslet. Ba co víc, po chvíli nemyšlení dokonce přicházejí další a další myšlenky, povětšinou velmi znepokojující. Je toto i váš případ při večerním usínání?

Lehnete si a místo odpočinku začnete analyzovat proběhlý den, pracovní agendu nebo domácí potíže a rodinné neshody? Právě pro vás jsou vhodná relaxační videa, protože se stačí jednoduše soustředit na obraz. To je mnohem snazší než se ponořit do dechových cvičení, účinek je navíc stejně efektivní.

Zvuky přírody

Jak rychle usnout? Video se zvuky přírody jsou ideální, inspirací může být uklidňující scenérie se zvuky Irska. Toto relaxační video je dokonalým způsobem uklidnění pro ty, co nemohou dlouho usnout nebo se často probouzí v noci.

Je dobré pak zapnout toto video na pozadí a zaposlouchat se do zpívajících ptáků, šustění stromů, do kterých probublává voda a šumění potoka, řeky nebo vodopádů. Díky tomu si můžete dobře odpočinout.

Proti stresu a napětí

Jak vypnout od pracovního vytížení a odvést pozornost od hluku metropole a pořádně si odpočinout? Pomocí videa s podtóny písně Weightless, kterou nahrála skupina Marconi Union. Zaposlouchejte se před spaním do harmonických tónů a lehké hudby, což vám pomůže zrelaxovat mysl a usnout.

Natrénujte dýchání za pomoci videa

Pomocí instruktážních videí si můžete také dýchací techniky vylepšit, díky tomu se budete moci lépe ponořit do relaxačních videí. Pro ty, co neumí anglicky, existuje základní doporučení.

Výdech by měl být dvakrát tak dlouhý než nádech. Ze začátku si pomozte počítáním, při nádechu počítejte do čtyř, naopak při výdechu počítejte do osmi. Dýchání s kombinací vizuálního vjemu bude účinek téměř okamžitý.

Procházka u moře

Další skvělé video, které navozuje příjemnou a relaxační atmosféru jako při procházce u moře. Moře je totiž úžasný meditační prostředek, protože odvrací pozornost od momentálních problémů a umožňuje se mentálně přenést na pobřeží, dovolenou a zaposlouchat se do zvuků vln a zurčení vody šplouchající o mořské pobřeží.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]