S jablečným octem pro krásnou a zdravou pleť. Obsažené kyseliny kůži zbaví bakterií a nečistot

Fotografie: JFVelasquez Floro / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Péče o pleť by měla být samozřejmostí, pokud chcete vypadat zdravě a mladě. Prostředků, jak zářivě čistou pleť získat, je nespočet. Jedním z nich je dokonce i jablečný ocet.

Pokud se zajímáte o péči o pleť a stále hledáte novinky ve světě kosmetiky, jak vypadat zase o něco zdravěji a krásněji, možná jste už slyšeli, že v péči o pleť lze využít i jablečný ocet. Velká část účinku jablečného octa závisí na ovocných kyselinách, které obsahuje, jako je kyselina octová a kyselina jablečná. Fermentační proces vytváří v octu sloučeninu zvanou kyselina octová, jež je dobře známá pro své antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Jak používat jablečný ocet na obličej?

Existuje spousta domácích receptů pro péči o pleť, které využívají jablečný ocet jako klíčovou složku. Zkuste využít několik základních z nich, jež vám pomohou s čištěním tváře, vyvážením jejích odstínů a odstraněním nedokonalostí. Pokud však máte citlivou pokožku, nejdříve se poraďte s dermatologem, nebo zkuste kapku jablečného octa na malém kousku kůže.

Jablečný ocet na mytí obličeje

Každodenní mytí obličeje může pomoci odstranit mastnotu, špínu a další nečistoty. Nejlepší způsob, jak získat zářivě čistou pleť, je použít pleťový mycí prostředek nebo čisticí prostředek. Jablečný ocet je účinným způsobem, jak vyčistit pokožku od bakterií a nečistot. Chcete-li vytvořit zcela přírodní mycí prostředek na obličej z jablečného octa, smíchejte 1/4 šálku teplé vody a 1 PL jablečného octa. Použijte jablečný ocet k jemnému čištění namísto drsných mýdel nebo chemikálií.

Tónování pleti s pomocí jablečného octa

Úlohou toneru v péči o pleť je čistit a napínat pleť a chránit ji před bakteriemi a jinými nečistotami. Jablečný ocet je adstringent, jenž má stahující účinky a může při aplikaci na pokožku fungovat jako toner. Smíchejte 1 díl jablečného octa a 2 díly vody. Naneste na pleť pomocí vatového tampónku, použít můžete i lahvičku s rozprašovačem.

jablečný ocet v lahvi
Fotografie: Piqsels

Lokální ošetření jablečným octem

Lokální ošetření je rychlý způsob, jak odstranit nečisté skvrny hned, jak se objeví. Jednoduše aplikujte malé množství na postižené místo vatovým tampónkem. Vzhledem k tomu, že jablečný ocet je silné antibakteriální činidlo, může pomoci zabránit úplnému rozvoji těchto otravných pupínků.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]