4 zdravé tipy na přípravu lososa do 20 minut

Důvodů, proč si dopřát lososa existuje spousta. Tak například díky němu podpoříte kvalitu spánku, protože losos je zdrojem tryptofanu, který pomáhá uklidňovat. Budete vypadat mladší, jelikož obsahuje kolagen – lepší elasticita pokožky.

Dále jeho konzumací přispíváte ke snížení rizika kardiovaskulárního onemocnění. Rovněž je prokázáno, že zlepšuje zrak a paměť, díky omega 3 mastných kyselin. Snižuje dokonce riziko deprese, takže se budete více usmívat. V neposlední řadě jde o pokrm, který lze připravit poměrně rychle, nestrávíte tak mládí u sporáku.

Grilovaný losos v alobalu se zeleninou

Připravte si plátky lososa podle počtu osob. Umyjte, pokapejte citronem a jakkoliv ochuťte. Pokaždé si ho totiž můžete připravit jinak. Jednou s rajčátky, podruhé s kolečky pomeranče, jindy posypat koprem nebo bylinkami a kořením na ryby. Zabalte do alobalu a šup s ním na gril. Zatím si připravte zeleninu. Tu můžete také libovolně měnit. Někdy to mohou být pečené batáty krájené na kolečka, pečený chřest, ale i čerstvá a netepelně zpracovaná zelenina.

Losos s těstovinami

Uvařte si těstoviny, ugrilujte lososa a připravte omáčku, kterou pak lososa i těstoviny přelijete. Omáčku můžete opět připravit pokaždé jinou. Výtečná je například se sezamového oleje, arašídového másla, vody, sójové omáčky, limetkové šťávy a zázvorové pasty. Pokud nemáte chuť a čas na složitější přípravu omáčky, udělejte si jí z bílého jogurtu, česneku a bylinek.

Losos s vajíčkem

Uvařte si lososa a vidličkou roztrhejte na malé kousky. V mističce rozmíchejte vejce (podle počtu osob), přidejte sůl, pepř a bylinky či koření dle chuti. Vejce vlijte na rozpálenou pánvičku a přidejte lososa. Vznikne vám taková omeleta s lososem. Na talíři posypte sýrem, semínky a podávejte se zeleninou. Přikusovat můžete celozrnné pečivo.

Lososové karbanátky

Zůstaly vám od oběda brambory a nevíte, co s nimi? Rozmačkejte je šťouchadlem, přidejte lososa (nakrájejte ho na malé kousky nebo pomelte), koření, sůl, cibulku, pár kapek citronové šťávy, lžičku hořčice, vejce a vytvořte karbanátky. Ty upečte v troubě. Podávat můžete se zeleninou, čočkovým salátem, ale i pečivem.

Obrázek: pixabay.com