Tříměsíční výzva pro docílení štíhlé a pevné postavy

Je úplně jedno, zda jste muž nebo žena. Tři měsíce je dostačující doba, jak zcela transformovat postavu. Výsledek závisí také na tom, zda máte váhu normální, lehkou nadváhu nebo nadváhu těžkou. Tak či onak za tři měsíce můžete kompletně změnit vzhled své postavy. Pokud však neumíte být na sebe tvrdí a chybí vám sebedisciplína, pak ani nečtěte dál. Tyto tři měsíce vás totiž čeká tvrdá dřina. Na konci však sklidíte odměnu – pokud tedy vydržíte.

Jste připravení začít se změnou? Pak pokračujte dál. Klíčem číslo jedna je upravit svůj stávající jídelníček. Nikdo neříká, že to bude snadné. Ale také nikdo neříká, že ho musíte změnit kompletně ze dne na den. Stačí začít tím, že se naučíte plánovat, budete si připravovat jídlo nebo alespoň potraviny na daná jídla den předem. Začnete si kontrolovat příjem a výdej. Vyloučíte nebo pro začátek omezíte sladkosti a limonádu vyměníte za vodu, třeba s citronem a mátou.

Jak a co cvičit?

Máme pro vás jednu dobrou a druhou špatnou zprávu. Bez pohybu to samozřejmě nepůjde. Ta špatná zpráva je, že od nynějška se budete každý den hýbat. Ta dobrá zpráva je, že nudit se rozhodně u cvičení nebudete. Žádoucí je totiž střídat pohybové aktivity. Jak aerobní, tak anaerobní. To znamená, že jednou půjdete na kolo, podruhé vezmete do rukou činky, pak si zase zaběháte, příště zvolíte švihadlo, dáte si tabatu apod. Co největší pohybová pestrost.

Totéž platí o dalším cvičení. Jeden den budete posilovat, můžete s vlastním tělem, činkami, případně použít pružiny na cvičení. Další den můžete dělat kliky, dřepy s výskokem a další den se zaměříte na pořádný strečink či jógu, abyste tělo pořádně protáhli, zregenerovali a snížili bolest svalů. Který den budete co cvičit záleží na vás. Ale plán může vypadat například takto:

  • Pondělí: zahřátí + běh + krátký strečink (stačí 10 až 15 minut)

  • Úterý: zahřátí + 20 minut švihadlo + 25 minut jóga

  • Středa: zahřátí + 40 minut posilování + krátký strečink (můžete doplnit po skončení posilování o 10 minut kardia)

  • Čtvrtek: dlouhá procházka a delší strečink či 20 minut jóga

  • Pátek: zahřátí + kolo nebo brusle či jiná aktivita + krátký strečink 10 až 15 minut

  • Sobota: odpočinek (běžte si třeba zaplavat nebo s rodinkou na relaxační procházku)

  • Neděle: zahřátí + 20 minut hiit či tabata + 15 minut jóga

Další týden si pak trénink znovu naplánujete a upravíte tak, aby vždy docházelo ke změnám. Místo běhu v pondělí můžete zvolit jiný typ aktivity a zaběhat si půjdete třeba ve středu. Klíčem je mást tělo a neumožnit mu, aby si zvyklo na určitý pohyb a tempo. Zkrátka to musíte měnit a střídat. Lidské tělo je totiž velmi chytré. Pokud si vytvoří určitý návyk, přestane na danou aktivitu intenzívně reagovat a výsledky se zpomalí.

A pamatujte si, že cvičením lážo plážo, moc výsledků nedosáhnete. Neříkáme, že se máte doslova mučit, ale prostě si musíte dát zdravě do těla, jinak to prostě nepůjde. Když vydržíte první měsíc, pak už to jde samo. Hodně štěstí a především výdrž – to je totiž to, co mnohým chybí při cestě za vysněnou postavou.

Fotografie: Pixabay


Řekněte ostatním, co si myslíte