Teta lékařka mi poradila tuto geniální fintu, díky které vždy usnu do 30 vteřin

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí problémy se spánkem, vyzkoušejte tyto jednoduché cviky. Stačí je provádět pravidelně a budete odpočatí jako nikdy předtím.

Problémy s usínáním trápí velkou většinu lidí, ovšem jen málokdo se je rozhodně skutečně řešit. Jedná se přitom dle lékaře Gerharda Whitwortha o nebezpečný faktor, který ohrožuje lidské zdraví v mnoha směrech, a pokud byste ho podcenili, mohli byste se potýkat například se zvýšeným rizikem srdečních onemocnění, psychickými potížemi či řadou dalších vážných stavů. Abyste se ochránili, postačí vám provádět každý den tyto snadné cviky. 

Pozice dítěte a motýlí pozice

Pozice dítěte je velmi účinné cvičení, které pomáhá uvolňovat nervový systém, záda, ramena a žaludek, radí osobní trenér Gregory Minnis. Její provedení je navíc velmi jednoduché a pokud se na ni zaměříte každý den, budete spát ihned poté, co se přikryjete. Stačí si kleknout, poté se předklonit a opatrně si sednout hýžděmi na své paty. Svůj trup přitom držte u země a ruce mějte tak, abyste cítili protažení. Rozhodně by vás nemělo v žádném případě nic bolet.

Při provádění cvičení nezapomínejte zhluboka dýchat. Dalším účinným cvičením je provádění pozice motýla – lehněte si na záda, zvedněte svá kolena, chytněte se rukama chodidel tak, aby byla spojená a nakonec nechte kolena spadnout pozvolna na dolů (nikoli však tak, aby se dotýkala země). Opět byste dle webu Healthline neměli zapomínat na hluboké dýchání a pokud by vás cokoli bolelo, raději okamžitě přestaňte a zkonzultujte to s lékařem.

Díky tomuto snadnému domácímu triku usnete do pár desítek vteřin. Znaly ho už i naše babičky

Chytání kolenou na zádech a matsyasana

Nyní si lehněte na záda a chytněte se za svá kolena. Poté se začněte jemně houpat ze strany na stranu, ovšem dbejte na to, aby vám to bylo příjemné. Jedná se o skvělý způsob, jak si protáhnout a promasírovat spodní část zad po dlouhém dni. Největší úlevu byste měli pocítit ve svých nohách, které není vhodné za žádnou chytat. Na Zdravém Stravování jsme také psali jak začít behat, aniž byst si přitom poškodili kolena.

Fotografie: Depositphotos

Pozice matsyasana poté spočívá v protažení beder a kompletního uvolnění této části těla spolu s páteří. Vleže na zádech si tedy položte ruce pod své hýždě a poté zvedněte svůj trup, přičemž chodidla nechte na zemi a snažte se tlačit do svých ramen. Díky tomuto jednoduchému pohybu navíc otevřete svůj hrudník, a proto uděláte nejlépe, když budete zhluboka dýchat. Poté už se jen vysprchujte a můžete jít konečně spát. Půjde to téměř ihned.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]