Těchto 8 potravin podporují proces hubnutí.

obrázek:altibbi.com

Mohou skutečně pomoci některá jídla k bezpečné detoxikaci těla, vyhnat nadýmání z těla a odbourat tuk? Tyto uvedené potraviny pomáhají ke snížení tělesné hmotnosti, k lepšímu zdraví a od nepříjemných neduhů vašeho těla.

Citrón

Je používaný již dlouho k detoxikaci. Citróny mají poměrně mírný diuretický účinek a tím pádem může snížit nadýmání. Polovina citrónu ve sklenici vlažné vody je obecné pravidlo. Citrón může podporovat také hubnutí.

Ryby

Ryby několikrát do týdne mohou podpořit úbytek hmotnosti a zlepšit inzulinovou rezistenci. Ryby mají vysoký obsah bílkovin, které jsou snadno stravitelné a navozují pocit plnosti (takže člověk nemá tendence k přejídání). Pokud nemáte rádi ryby, zvolte jiné zdroje bílkovin: luštěniny, vejce nebo masa od zvířat z pastvin – budou mít podobné účinky. Pro ztrátu tuku a zvýšení svalové hmoty pomůže syrovátkový protein.

Jablečný ocet

Je tradičním prostředkem používaným k detoxikaci a úbytku hmotnosti. Dále zlepšuje citlivost na inzulín tím, že zpomaluje trávení cukrů do krevního řečiště.

Maliny

Jsou nasyceny vlákninou, díky níž se cítíte plněji. Vláknina také napomáhá přemisťovat jídlo přes střeva, aby se zabránilo nadýmání. Vzhledem k jejich velkému obsahu vody, bojují proti přírůstku hmotnosti.

Černá káva

Kofein obsažený v kávě může způsobit zrychlení metabolismu, zvýšení spalování tuku a přispět k udržení hmotnosti. Kdo nemá rád kávu, může ji nahradit zeleným čajem, který má podobné účinky, ačkoliv má nižší podíl kofeinu. Zelený čaj obsahuje také katechiny, což je třída antioxidantů, která působí na podporu úbytku hmotnosti.

Vajíčka

Bílkovina a tuk obsažený ve vejci vás udrží delší dobu uspokojený a zabraňuje návalům krevního cukru, který vyvolává pocit hladu.

Grep

Stejně jako citróny, také grep je všeobecně známý tím, že snižuje nadváhu, napomáhá detoxikaci a hubnutí.

Kokosový olej

Kokosový olej je dobrým zdrojem triglyceridů, což je druh tuku, který se metabolizuje jinak než jiné tuky. Používá se pro tělo jako okamžitá energie, tím pádem je menší pravděpodobnost, že se uloží jako tuk. Dále má termogenní účinek – to znamená, že zvyšuje spalování tuků.