Citrónová tráva a její využití v kuchyni

Citrónová tráva patří k základním asijským bylinkám. Je důležité také v indonéské kuchyni, thajské i indické a pomalu se ji učí používat i Češi. Citrónová tráva má za úkol dodat aroma, vůni, chuť, ale jídlo nebude kyselé, jako kdyby v něm byl čerstvý citrón.

Osvěžení organismu

Z citrónové trávy lze například připravit nápoj – ať už teplý čaj nebo studený letní drink. Lze ji nechat vylouhovat samotnou, nebo ji přidat k jinému čaji – nejlépe k zelenému. Má osvěžující účinky a také zklidní organismus, zmírní nervozitu, stres, pomáhá při nechutenství, žaludečních obtížích nebo při horečce.

Jak dále citrónovou trávu zužitkovat?

Rostlina má nespornou výhodu v tom, že ji lze zpracovat celou. Lze ji například nadrobno nasekat a přidat so salátů, polévek, omáček, výborná je jako doplněk chuti k rybám.

Tip: Citrónová tráva mimo kuchyni!

Citrónová tráva se často přidává také do parfémů, esenciálních olejů nebo vonných tyčinek. Výborná je ale také k odpuzování hmyzu!

Vypěstujte si ji!

Přesto, že je tato rostlina exotická, nemusíte ji složitě shánět po obchodech. Můžete si ji sami vypěstovat doma v květináči. Semínka citrónové trávy najdete ve specializovaných zahradnictvích.

Obrázek: pixabay.com